Amerikan Politikacılara Bağışta Bulunan Cömert Türkler

E-posta Yazdır

Amerikan politik  sisteminde federal veya lokal mevkiler  için yarışan adaylar en büyük finansal yardımı, kendilerine bağış yapan destekçilerinden alır. Amerika’da  yaşayan Türkler de politik sistemin bir parçası olarak  yerel ve ulusal bazda  adaylara destek oluyorlar. Amerika’da politikacılara yaptıkları bağış miktarları ile dikkat çeken  isimleri TurkAvenue araştırdı.

Osman Bengür Maryland Genel Meclisi'ne Aday

E-posta Yazdır
ABD Kongresi'ne seçilmek için 2006 yılında seçimlere katılan ve Kongre için yarışan ilk Türk Amerikalı ünvanına sahip olan Osman Bengür, önümüzdeki Kasım ayında yapılacak Maryland Genel Meclisi'ne girebilmek için 42. bölgeden aday oldu.

Türk – Meksika Dostluğunun 100. Yılı ve Önemli Osmanlı Meksikan Figürler

E-posta Yazdır
İstanbul'dan binlerce kilometre uzaktaki Aztekler'in yurdu 1910’da, çalkantılı bir devrime sahne olmuş ve ülke dökülen onca kanın ardından kısmen de olsa istikrarlı bir siyasal düzene geçmişti. Bu istikrarlı siyasî düzen için; şehirde bulunan Osmanlı tebaasına mensup kişiler  “Meksika halkı ile Osmanlı halkının dostluğunu simgeleyecek kalıcı bir anıt” yaptırma kararı alırlar.

Amerikan Ekonomisi Düzeliyor

E-posta Yazdır

Amerikan ekonomisindeki göstergeler piyasanın düzeldiği yönünde ibarelere sahip. Ev satışları, mal siparişleri, gayri   safi milli hasıla artış gösterirlen, ekonomi yılık ilk çeyreğinde yüzde 3 büyüdü.

A Milli Takım ABD'ye Neden Geldi?

E-posta Yazdır

Dünya Kupası'na katılamayan ve yeni teknik direktör Guus Hiddink ile takımın daha iyi kaynaşması amacıyla 400 kişiyle ABD'ye çıkarma yapan Futbol Federasyonu, ABD'de yaşayan Türklerin tepkisini çekti.

Turk Avenue Ekibine Katılmak İster misiniz?

E-posta Yazdır
ABD'nin ilk Türk iş portalı Turk Avenue, her geçen gün artan okuyucu sayısının ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için kendine güvenen ekonomi muhabirleri arıyor. Türkçe ve İngilizce haber yazma kabiliyeti olan, araştırma yapmaktan zevk duyan, ekip çalışmasına katkı sağlayabilecek adaylar Turk Avenue takımına katılmak için CV'lerinizi Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

New York Taksi İhalesinde Bir Türk Firması

E-posta Yazdır

Emre Özpeynirci’nin 26.04.2010 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde çıkan haberine göre, 14 Mayıs’ta New York’ta yapılacak olan taksi ihalesine Karsan adlı Türk firması da katılacak. Habere göre Türkiye’nin ilk çok markalı araç üreticisi olan Karsan, ihaleye New York’a özgün taksiler için geliştirdiği yeni modeliyle katılacak.

Türk TV'lerindeki Amerikalı Türkler İle İlgili Herşey TurkAvenue'de

E-posta Yazdır
ABD'nin ilk iş portalı TurkAvenue'den okurlarına yeni bir hizmet daha. TurkAvenue, Türkiye'deki tüm televizyon kanallarında ABD'deki Türklerle ilgili çıkan her haberin videosunu günlük olarak video bölümüne ekliyor.  Türkiye'deki tüm ulusal televizyon kanallarında Amerika'daki Türkleri ilgilendiren her haber video arşivinde yer alacak. Sanat, kültür, iş, sağlık gibi pek çok değişik konuda sizi ilgilendiren haberleri seyredemediyseniz, TurkAvenue seyretmek istediğiniz videoları bir tık uzağınıza getiriyor. Videoları izlemek için tıklayın. http://www.turkavenue.com/topluluk/videos.html 

Bursa Spor USA Kuruldu

E-posta Yazdır

Amerika’da yaşayan Bursa Spor taraftarları artık Bursa Spor USA çatısı altında toplanabilecek. Yasal kuruluş koşullarını yeni tamamlayan ve New York’ta faaliyet gösterecek olan derneğin başkanı Seyhan Eren, tarafları bir araya getirecek önemli aktivitelere imza atmayı planladıklarını söyledi.

iPad'e Rakip Geliyor

E-posta Yazdır

İpad modeli ile bilgisayar dünyasında yeni bir çığır açan Apple'ın rakipleri de kolları sıvadı. Asus, EeePad adını verdiği dokunmatik ekranlı bilgisayarını Haziran ayında yapılacak Computex fuarında tanıtmayı planlıyor. Teknoloji sitesi techcrunch.com'da yer alan bilgiye göre Asus'un yeni bilgisayarın tanıtımını planladığından biraz daha ileri bir tarihe ertelemek zorunda kalacağı görüşüne yer verildi.

Sayfa 44 / 47