Kriz Burger King'i de Vurdu! Dev Şirket Satılıyor

E-posta Yazdır
Küresel krizin etkisiyle satışlarında büyük bir düşüş gören, ABD'nin ikinci büyük hamburger zinciri Burger King, olası bir satış anlaşması için son birkaç haftadır girişim sermayesi şirketleriyle görüşmeler sürdürüyor. Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, şirketi satın almak için ilgilenen girişim sermayesi şirketleri arasında İngiliz 3i Group'un da olduğu belirtiliyor.

Cenk Uygur'un Tv Show'u CNN'i Katladı

E-posta Yazdır
Turk televizyon talk-show yorumcusu Cenk Uygur, MSNBC'de konuk host olarak görev yaptığı 14 saatte aynı saatte yayın yapan CNN'deki rakibinden yüzde 40 daha fazla rating aldı. Youtube üzerinde TheYoungTurks adı altında günlük yayın yapan ve toplamda 283 milyondan fazla seyredilen Uygur, aynı zamanda Huffington Posy ve Daily Kos gazetelerinde yazı yazıyor. Uygur'un sunduğu programı 30 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında 4pm'de MSNBC'den seyredebilirsiniz.

ABD’de Kök Hücre Araştırmalarına Mahkeme Engeli

E-posta Yazdır
ABD’de federal bölge mahkemesinin Başkan Barack Obama’nın 2009 yılında kabul ettiği embriyonik kök hücre araştırmalarına kaynak aktarılması kararını durdurması, ülkede büyük tartışmaların başlamasına neden oldu.
Yargıç kararının gerekçesinde, bu araştırmaların federal bütçenin embriyoların ortadan kaldırılması için kullanılması yasağını ihlal ettiğine karar verdi.

Amerika'da Türk Cinayetleri

E-posta Yazdır

Dünyanın en fazla cezaevi mahkumunu barından ABD'de 2009 yılı sonu itibariyle cezaevlerinde 1 milyon 513 bin 656 kişi bulunuyor. Değişik suçlardan dolayı cezaevlerindeki mahkumlar arasında işledikleri akıl almaz cinayetler nedeniyle yatan Türkler de var. Son yıllarda ardı ardına Amerikan medyasının gündemine gelen cinayetleri TurkAvenue sizler için derledi.

NYC Restaurant Week'in Tek Türk Restoranı Pera

E-posta Yazdır
New York'ta faaliyet gösteren birbirinden ünlü 275 restoranda çok uygun fiyata yemek yemek ister misiniz? 1992 yılından beri New York City'de bulunan restoranların katılımı ile gerçekleştirilen 'New York City Restoran Haftası'na bu yıl şehirdeki 275 restoran katıldı. 12 Temmuz'da başlayan etkinlik 6 Eylül'e kadar devam edecek.

Bilgisayarınız İçin En Tehlikeli 10 Ünlü İsim

E-posta Yazdır
Web'te ünlü isimleri Google'dan ararken bilgisayarınızı çökmesine neden olacak spyware, malware türü virüslere bulaşmak istemiyorsanız, ünlü 10 ismi ararken dikkatli olun. Anti-virüs programı McAfee 'web'te araması  tehlikeli en ünlü 10 isim' listesini yeniledi.

11 Kez Negro Dedi, İstifa Etti

E-posta Yazdır
Amerika'nın en popüler radyolarından, muhafazakâr eğilimli Talk Radio Network'te kendisini arayan siyah kadına beş dakikada 11 kez 'negro' (zenci) diyen 63 yaşındaki ünlü sunucu Dr. Laura Schlessinger, tepkiler üzerine işi bıraktı.

Beyaz Saray'dan Obama Hristıyan Açıklaması

E-posta Yazdır
ABD'de yapılan bir kamuoyu araştırmasında, vatandaşların beşte birinin Başkan Barack Obama'nın Müslüman olduğunu sandığının belirlenmesinin ardından, Beyaz Saray'dan ''Başkan Hıristiyandır'' açıklaması yapıldı. Beyaz Saray sözcüsü Bill Burton, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Başkan Obama'nın her gün dua eden bir Hıristiyan olduğunu'' kaydetti.

Harvard Bir Kez Daha Zirvede

E-posta Yazdır
U.S. News'in haberine göre en iyi üniversiteler sıralamasında Harvard yine en tepede yer aldı. Williams Üniversitesi ise en iyi lisans eğitimi veren üniversite seçildi.

USA Today'den Türklerin İşlettiği 100 Okula Soru İşaretli Övgü

E-posta Yazdır
USA Today Gazetesi'nde 18 Ağustos tarihli sayısında 'Objectives of charter schools with Turkish ties questioned' başlığıyla çıkan haberde ABD'de 25 farklı eyalette 100'e ulaşan Türklerin işlettiği 'Charter School'ların faaliyet gösterdikleri kasabaların en başarılı okulları olduğuna dikkat çekildi. Horizon Science Academy, Pioneer Charter School of Science and Beehive Science & Technology Academy gibi isimlerde son 10 yılda kurulan okulların, 35 binden fazla öğrenciye eğitim verildiği vurgulandı.

Sayfa 42 / 47