Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu

Philadelphia ve Paterson Türk Günü Yürüyüşleri 5 ve 6 Mayıs Tarihlerinde

E-posta Yazdır

Türk Günü Yürüyüş ve Festivalleri bu yıl New York'un yanı sıra Philadelphia, PA ve Paterson, NJ'de gerçekleştirilecek. Philadelphia'da 5 Mayıs, Paterson'da 6 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Türk Günü Yürüyül ve festivallerine Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu da destek veriyor.Konuyla ilgili açıklama yapan TADF Genel Sekreteri Turan Ayaz, ''TADF yeni yönetimi olarak, üyesi olan tüm derneklerle birlikte, omuz omuza, birlik ve beraberlik içerisinde, çayı kuruluşa yakışır şekilde desteğimizi gösterdiğimiz sürece, Amerika’da ki Türk Amerikan toplumunun daha da güçleneceğine inancım sonsuz,'' diye konuştu.


Ayaz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ''Bu yaşa kadar Anavatan hasreti çekmiş ben ve benim gibi tüm arkadaslarım, özellikle çocuklarımız, gelecek nesillerimiz için yıllar boyu hep daha iyisini, daha güzelini yapmayı kendimize hedef edindik. Hem TADF hem de üye derneklerimiz ile birlikte heyecanımızı kaybetmeden, umutsuzluğa düşmeden, özverilerde bulunarak toplumumuz için elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettik. Yeni yönetim ile birlikte, toplumumuzun TADF'ye olan güveni ve inancı günden güne artarak devam etmektedir. Sayın başkanımızla beraber TADF yönetimindeki arkadaşlarla, TADF içerisinde özlenen aile ortamını yakalamış olmamızın verdiği güç ile, ailelerimizle, çocuklarımızla, dostlarımızla tüm Türk Günü faaliyetlerine katılarak desteğimizi gösterelim. TADF'nin yeni ve gelecek vaad eden yapısını tüm toplumumuza gösterebilmek için Mayıs ayı içerisindeki faaliyetler büyük bir fırsat. Lütfen gerekli katılımı göstererek bu fırsatı çok iyi değerlendirelim.''

TADF Türk Günü Yürüyüşünde Alınacak Hizmet ve Servisler İçin Fiyat Tekliflerini Topluyor

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu şeffaf, açık ve dürüst şekilde yapılacağı sözünü verdiği 31. Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali için hazırlıklara devam ediyor. Türk Günü Yürüyüşü'nde alınacak hizmet ve servisler için açık fiyat teklif üsulu teklifleri toplamaya başlayan TADF, eşit şartlar altında ve şefaflığa özen göstererek hizmet ve servisleri dağıtmayı planlıyor.


 


TADF'den yapılan açıklamada Türk Günü Yürüyüşüne katılmak üzere Türkiye'den gelecek ekiplerin uçak biletleri, konaklaması, ulaşımının sağlanması ve Türk Günü Yürüyüşü sonrası parkta gerçekleştirilecek etkinlikler sırasında yemek servisini verecek restoranın belirlenmesi dahil olmak uzere  teklifleri toplamaya başladığını duyurdu.

TADF Başkanı Ali Çınar, göreve geldiklerinden beri  her şeyi şeffaf şekilde yapma sözü verdiklerini ve  kesinlikle ilişki odaklı bir anlayışla çalışmayacaklarını  tekrarladı. Başkan Çınar, Türk Günü Yürüyüşü'nde hizmet vermek isteyen kurum ve kuruluşları bu açık teklif ile kendilerine fiyat vermelerini isteyerek, tüm sunulacak hizmetlerin hesaplarının herkese açık şekilde yapılacağını söyledi.

TADF Başkani Ali Çınar, en düşük fiyatı,  en iyi kalitede verecek firmaları sececeklerini belirterek, seçme işlemininde de açık şekilde yapılacağını söyledi. Çınar, ''Hangi firma ne teklif vermiş ise, tüm önerileri veren diğer firmalarda bilecek diyerek, dürüstlük yeni yönetimimizin en önemli ilkesidir,'' dedi.

19 Mayis 2012 tarihinde yapılacak 31'nci Türk Günü Yürüyüş ve Festivali'nde hizmet vermek isteyen kişi ve kuruluşlar, TADF ofisine  gelerek elden tekliflerini vermelerinin yanı sıra email veya faks yolu ile yollayanabileceği bildirildi.

Turk Amerikan Dernekleri Federasyonu – 821 UN Plaza, 2. Kat, New York
Tel: 212-682-7688
Faks: 646-290-6171
Email: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

***** Son Başvuru Tarihi ise 4 Mayıs 2012

AÇIK FİYAT TEKLIF USULUNDE talep edilen hizmet ve servislerden oluşuyor.

SEYAHAT ACENTASI
Türk Günü Yürüyüşü kapsamında Türkiye'den gelen konuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla seyahat acentelerinden talep edilen hizmetler:
 
1- Konuklarımızın uçak biletlerinin satın alınması, gerekli olduğu takdirde bilet tarihlerinin değiştirilmesi.
2- Konuklarımızın kalacağı otel rezervasyonlarının yapılması.
3- Konaklama süresince konuklarımıza gerekli rehberlik hizmetinin verilmesi amacıyla ilgili elemanların temin edilmesi.


**** Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, TADF tarafından ödenmeyen ve  kendi imkanları ile gelen grupların ulaşım işlemleri konusunda önerisi veya  hiç bir sorumluluğu yoktur.

LIMOUSINE/TOPLU TAŞIMA
Türk Günü Yürüyüşü kapsamında Türkiye'den gelen konuklarımızın ulaşım ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla limousine şirketlerinden talep edilen hizmetler:
 
1- Konuklarımızın havaalanından (JFK) otellerine transferleri.
2- Kalabalık gruplarımızın otobüs ile transferleri
3- Konukların vakit kalırsa gezdirilmesi
 
YEMEK HİZMETLERİ
Türk Günü Yürüyüşü kapsamında düzenlenecek olan  Türk Günü Yürüyüşü çercevesinde yemek servisi verecek restoran ve firmalar

* New York Sağlık Departmanı dahil olmak uzere bircok lisans sertifikasi, sigorta olmak uzere gerekli sartlari saglamis olmak.
 
VIDEO KAYIT/ FOTOĞRAF ÇEKİMİ
Türk Günü Yürüyüşü ve Parkında, video ve resim islerini üstlenecek firmalar aranmaktadır.
 
MATBAA ve SÜSLEME HİZMETLERI
Türk Günü Yürüyüşü ve Parkında, flyer, brosur, davetiye ve ufak hediyelik eşya icin firmalar aranmaktadır.
 
GÜVENLİK
Türk Günü Yürüyüşü ve Parkında güvenliği sağlayacak kişi veya firmalar aranmaktadir.
 
 SES DUZENI VE SET UP


 Türk Günü Yürüyüşü ve Parkında, ses düzeni ve sahnedeki teknik işleri üstlenecek firmalar aranmaktadir.
 

Kanada Fenerbahçeliler Derneği Yeni Yönetimini Seçti

E-posta Yazdır

Fenerbahçe derneklerine dünyanın dört bir yanında yenileri katılmaya devam ediyor. Son olarak dünyanın öbür ucunda kurulan Kanada Fenerbahçeliler Derneği faaliyete başladı.Kanada Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluştu:

Mehmet Ökem (Başkan)
Turhan Aygör (Başkan Yardımcısı)
Arzu Avşar (Genel Sekreter)
Cenk Başkaraca (Genel Sekreter Yardımcısı, Başkan Danışmanı, Basın Sözcüsü)
Erkan Gürleyen (As Başkan, Eğitsel faaliyetlerden sorumlu)
Serdar Bilgiç (As Başkan. Sosyal ve kültürel faaliyetlerden sorumlu)
Jerry Çopuroğlu (As Başkan. İdari ve mali işlerden sorumlu)
Necdet Arı (Sayman ve üyeliklerin kontrolundan sorumlu)
Suat Aydöner (Üye. Toronto ve çevre illerdeki üyeliklerden sorumlu)
Kutlu Akpınar (Üye. Montreal ve Doğu Kanada bölgesi üyeliklerden sorumlu)
Bahadır Köprülü (Üye. Edmonton ve Batı Kanada bölgesi üyeliklerden sorumlu)

Türk Makedon İlişkileri Güçleniyor

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, New York Makedon Başkonsolosu Zvonko MücünTürk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, New York Makedon Başkonsolosu Zvonko Mücünski'yi Birleşmiş Milletler Plazada yer alan ofisinde ziyaret etti.


 


Makedon Başkonsolosu Mücünski, Türkiyenin Makedonya'ya herzaman destek olduğunu belirterek,Almanyadan sonra ticari anlamda en büyük yatırımı Türkiyenin yaptığını belirtti.Başkonsolos, Türkiyenin,Makedonyayı ilk tanıyan ülkelerden biri olduğunuda hatırlatarak, Amerika'daki Türk toplumu içinde de yakın olarak çalışmak isteriz dedi. 40,000 civarında Makedonun New York,New Jersey ve Connecticutta yaşadığını belirterek,bilhassa Türklerin yoğun olduğu Clifton ve Patersonda komşu olarak beraber yaşadıklarını söyledi. New Jerseydeki bazı Makedon dernekleri ile ortak çalışma yapılmasını teşvik edeceğini söyleyen Başkonsolos, Türk etkinliklerinede gelmek istediklerini belirtti. Yakın zamanda Başbakanlarının Makedonyaya geleceğini söyleyen Başkonsolos,Türk-Makedon ticari ilişkilerinin gelişmesinede önem verdiklerini söyledi.

TADF Başkanı Çınar'da Makedonyanın NATO Üyesi olması için başlatılan kampanyaya destek olduklarını söylerek, iki toplumun sosyal ve kültürel alanda ortak çalışmalar yapmasının ilişkileri güçlendireceğini söyledi. Başkan Çınar, 23 Nisan Çocuk Bayramı konusunda bilgi verirken, Türk-Amerikan Kadınlar Birliğinin yapacağı 23 Nisan Şenliklerine Başkonsolos ve Makedon çocuklarıda davet etti.Ayrıca, Başkonsolos Mücünski'yi 19 Mayısta yapılacak Türk Günü Yürüyüş ve Festivalinede davet eden Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun global bir marka olması için etnik resmi ve sivil toplum kuruluşları ile yakın ilişki kurmak amacında olduğunu söyledi. Toplantıya ,TADF İcra Kurulu Direktörü Mehveş Sönmezde katılırken, toplantı sonunda Başkonsolosa ufak bir Türkiye hatırası hediye takdim edildi.
ski'yi Birleşmiş Milletler Plazada yer alan ofisinde ziyaret etti.

Makedon Başkonsolosu Mücünski, Türkiyenin Makedonya'ya herzaman destek olduğunu belirterek,Almanyadan sonra ticari anlamda en büyük yatırımı Türkiyenin yaptığını belirtti.Başkonsolos, Türkiyenin,Makedonyayı ilk tanıyan ülkelerden biri olduğunuda hatırlatarak, Amerika'daki Türk toplumu içinde de yakın olarak çalışmak isteriz dedi. 40,000 civarında Makedonun New York,New Jersey ve Connecticutta yaşadığını belirterek,bilhassa Türklerin yoğun olduğu Clifton ve Patersonda komşu olarak beraber yaşadıklarını söyledi. New Jerseydeki bazı Makedon dernekleri ile ortak çalışma yapılmasını teşvik edeceğini söyleyen Başkonsolos, Türk etkinliklerinede gelmek istediklerini belirtti. Yakın zamanda Başbakanlarının Makedonyaya geleceğini söyleyen Başkonsolos,Türk-Makedon ticari ilişkilerinin gelişmesinede önem verdiklerini söyledi.

TADF Başkanı Çınar'da Makedonyanın NATO Üyesi olması için başlatılan kampanyaya destek olduklarını söylerek, iki toplumun sosyal ve kültürel alanda ortak çalışmalar yapmasının ilişkileri güçlendireceğini söyledi. Başkan Çınar, 23 Nisan Çocuk Bayramı konusunda bilgi verirken, Türk-Amerikan Kadınlar Birliğinin yapacağı 23 Nisan Şenliklerine Başkonsolos ve Makedon çocuklarıda davet etti.Ayrıca, Başkonsolos Mücünski'yi 19 Mayısta yapılacak Türk Günü Yürüyüş ve Festivalinede davet eden Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun global bir marka olması için etnik resmi ve sivil toplum kuruluşları ile yakın ilişki kurmak amacında olduğunu söyledi. Toplantıya ,TADF İcra Kurulu Direktörü Mehveş Sönmezde katılırken, toplantı sonunda Başkonsolosa ufak bir Türkiye hatırası hediye takdim edildi.

TADF Başkanı Çınar, Faaliyetlerini CNN Türk Televizyonunda Anlattı

E-posta Yazdır

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Türkiyede devam eden resmi ziyaretleri sırasında  Türk yazılı ve görsel basınla biraraya geldi. CNN Türk’ün “Sabah Sohbeti” programına konuk olan Çınar, Türk Amerikan ilişkileri, 1915 Olayları ve Mayıs ayında yapılacak Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri hakkında bilgi verdi. Çınar, Türk Amerikan toplumunun gittikçe güçlendiğini belirterek, Amerikanın en eski çatı kuruluşu olan Federasyonun aralıksız çalışmalarına devam ettiğini belirtti.


 

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun partilerüstü bir kuruluş olduğunu belirterek, Amerikan Başkanlık seçimlerinde kimseyi tutmadıklarını, Türkiye'yi ilgilendiren milli konularda Türk-Amerikan işbirliğine inanan ve destekleyen tüm liderler ile görüştüklerini belirtti.

Ayrıca, TRT Türk’ün konuğu’da olan Çınar, Amerika’da bulunan 12 bin Türk öğrencinin bulunduğunu belirterek, genç nüfusumuzunda Amerikada arttığını dile getirdi. Work&Travel konusunda hem Amerikan hem Türk resmi yetkililerine konuyu aktardıklarını belirterek, bilinçlenme ve  acenta denetimin Türkiye'den başlaması gerektiğini söyledi. Çınar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak Ermeni meselesinin sadece Nisan odaklı olarak  çalışmadıklarını belirterek, 12 ay boyunca çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yeni yönetim olarak  sosyal, kültürel, akademik anlamda 2015 için yapılması gereken bazı somut önerileri Ankara ziyaretinde sunduklarınını belirten Çınar, Amerikan Kongresinde 134 tane Türk dostluk grubu üyesinin olmasının büyük başarı olduğunu sözlerine ekledi.13-14 Nisanda Washington DC’de ATAA,TACC ile ortak Liderlik Konferansı yapacaklarını belirterek, gençlerimizin konferansı katılımı ve  milli konulara karşı bilinçlenmesini hedeflediklerini belirtti.
 

Sayfa 7 / 9

 

Profile Information

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.41 MB
Application afterInitialise: 0.039 seconds, 3.04 MB
Application afterRoute: 0.064 seconds, 4.96 MB
Application afterDispatch: 0.126 seconds, 7.67 MB
Application afterRender: 0.182 seconds, 8.83 MB

Memory Usage

9325376

Queries logged

 1. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1580129741' )
 2. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'qcqdgv9510aa1pk3v16tvdh3u4'
 3. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'qcqdgv9510aa1pk3v16tvdh3u4','1580189741','','0','1','0' )
 4. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 5. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 6. SELECT count(*)
    FROM jos_menu_types
    WHERE `menutype`='magazine'
 7. SELECT `id`,`title`,`published`
    FROM  jos_sections
    WHERE `published`<>-2
 8. SELECT name,id,published,parent,link,home
    FROM `jos_menu`
    WHERE `menutype`='magazine'
    AND `published`<>-2
 9. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='17'
    AND `published`<>-2
 10. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='18'
    AND `published`<>-2
 11. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='19'
    AND `published`<>-2
 12. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='20'
    AND `published`<>-2
 13. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='21'
    AND `published`<>-2
 14. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='22'
    AND `published`<>-2
 15. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='15'
    AND `published`<>-2
 16. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='16'
    AND `published`<>-2
 17. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='30'
    AND `published`<>-2
 18. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='24'
    AND `published`<>-2
 19. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='25'
    AND `published`<>-2
 20. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='26'
    AND `published`<>-2
 21. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='27'
    AND `published`<>-2
 22. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='28'
    AND `published`<>-2
 23. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='29'
    AND `published`<>-2
 24. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='32'
    AND `published`<>-2
 25. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='35'
    AND `published`<>-2
 26. SELECT id,title,section
    FROM `jos_categories`
    WHERE `section`='34'
    AND `published`<>-2
 27. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 28. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 819)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 29. SELECT c.*, s.id AS sectionid, s.title AS sectiontitle, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) THEN CONCAT_WS(":", c.id, c.alias) ELSE c.id END AS slug
    FROM jos_categories AS c
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = c.section
    WHERE c.id = 196
    LIMIT 0, 1
 30. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 196
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-28 05:35:41' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-28 05:35:41' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
    LIMIT 30, 5
 31. SELECT cc.title AS category, a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, a.sectionid, a.state, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, a.modified, a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.attribs, a.hits, a.images, a.urls, a.ordering, a.metakey, a.metadesc, a.access, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, CHAR_LENGTH( a.`fulltext` ) AS readmore, u.name AS author, u.usertype, g.name AS groups, u.email AS author_email
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON a.catid = cc.id
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE 1
    AND a.access <= 0
    AND a.catid = 196
    AND a.state = 1
    AND ( publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_up <= '2020-01-28 05:35:41' )
    AND ( publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR publish_down >= '2020-01-28 05:35:41' )
    ORDER BY  a.created DESC,  a.created DESC
 32. SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 819 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY position, ordering
 33. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 819
    LIMIT 1
 34. SELECT parent, menutype, ordering
    FROM jos_menu
    WHERE id = 818
    LIMIT 1
 35. SELECT count(*)
    FROM jos_menu AS m

    WHERE menutype='magazine'
    AND published='1'
    AND access <= '0'
    AND parent=0
    AND ordering < 1
 36. SELECT params
    FROM jos_modules
    WHERE `module`='mod_janews2'
 37. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 38. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 39. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 40. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13
 41. SELECT *
    FROM jos_banner
    WHERE showBanner = 1
    AND (imptotal = 0 OR impmade < imptotal)
    AND cid = 3
    AND catid = 230
    ORDER BY sticky DESC, ordering
    LIMIT 0, 1
 42. UPDATE jos_banner
    SET impmade = impmade + 1
    WHERE bid = 13

Language Files Loaded

Untranslated Strings Diagnostic

Hiç

Untranslated Strings Designer

Hiç