Dün Gece Arkadaşınıza Attığınız SMS'i Başkalarıyla Paylaşır mısınız?

E-posta Yazdır
Hukuk fakültesi öğrencisi Lauren Leto ve arkadaşları tarafından kurulan ''Texts From Last Night'' sitesi, umulmadık bir ilgi ile karşı karşıya. İnsanların birbirlerine gönderdikleri gerçek cep telefon mesajlarını sitede yayınlayarak bir fenomen haline gelen site, ayda 4 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Günde 5 bin ile 15 bin arası kısa mesaj siteye ekleniyor. Sitenin 99 cente satılan iPhone uygulaması ise bir milyondan fazla satın alındı. 20 bin dolara kurulan sitenin kurucusu Leto ile ilgili bir kitap yazılmaya başlandı bile.

İndirimli Kupon Sitesi Groupon 25 Milyar Dolar Eder mi?

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük online kupon sitesi Amerikan Groupon'un halka arzı yaklaştıkça şirketin değeri hakkında değişik rakamlar piyasada dolaşıyor. Önce 15 milyar dolar olarak tahmin edilen şirketin değeri, şimdilerde ise haber ajansı Bloomberg tarafından 25 milyar dolar olarak açıklandı. Groupon, geçtiğimiz Ocak 2011'de yatırımcılardan 950 milyon dolar ek fon sağlamıştı.

Özel Fonlar $86.3 Milyar Topladı, Listeye Bir de Türk Girdi

E-posta Yazdır
Amerika Birleşik Devletleri'nde özel sermaye fonlamasında bir önceki yıla göre yüzde 16 düşüş yaşandı. Değişik projelerde kullanılmak üzere 336 fona 86.3 milyar dolar para toplayan girişimciler, 2009 yılında 366 fona 102.2 milyar dolar para toplamıştı. Projelerde kullanmak üzere fon bulanlar listesinde bir de Türk girişimci yer aldı. Google'un eski üst düzey yöneticilerinden Türk yatırımcı Aydın Şenkut Felicis Ventures şirketine 40 milyon dolar fon toplamayı başardı.Şenkut, aralarında Foodzie, Mixer Labs, Rapleaf, The Auteurs ve TwitVid gibi şirketlerin bulunduğu 60'a yakın projeye ''Angel Investor'' olarak destek sağlamıştı.

Apple'ın Patronu Steve Jobs Emailinize Geri Döner mi?

E-posta Yazdır

Şüphesiz son 10 yılın en gözde markası ve en yaratıcı şirketi Apple. Mac serisi ile başlayıp Ipod, iPhone ve iPad ile geliştirdiği yeni teknolojik ürünler ile tüm dünyanın takdirini toplamayı başarmış bir marka. 26 Eylül itibariyle 42.91 milyar dolar satış rakamına ulaşan, 284 perakende mağaza ile faaliyet gösteren, 35 bin çalışana sahip sitenin patronu Steve Jobs her tüketicinin emailine cevap verecek kadar zaman bulabiliyor mudur? Ya da 42 milyar dolarlık bir şirketin sahibi olan bir patron, 1300 dolar satılan ve müşteriyi memnun etmeyen bir şikayete anında cevap veriyor mudur? 

 

Şirketini Google'a Satan İlk Türk

E-posta Yazdır
Son 12 yıldır internet ortamında görsel arama alogritmaları üzerinde uzmanlaşan ve 2006 yılında Like.com’u kuran Burak Göktürk, kurucu ortağı ve Chief Technology Officer olarak görev yaptığı şirketi Google'ın 100 milyon dolar civarı bir paraya satın almak üzere olduğu bildirildi.

Gönlünüzden Ne Koparsa!

E-posta Yazdır
Yüzyıllardır sokakta müzik yapan çalgıcılar performansları karşılığında insanların yaptıkları küçük ödemelerle geçimlerini sağlamaya çalışırlar. Benzer bir uygulama Anjuno tarafından hayata geçirildi. Sistemin kurulumu basit olarak sokak çalgıcılarının para toplama metodlarının web’e taşınmış versiyonu. Geçtiğimiz Mayıs ayında faaliyete geçen Anjuno’nun çalışma sistemi şöyle: Müzik besteleyenler, oyun yaratanlar ya da elektronik kitap yazanlar eserlerini Antujo’ya yüklüyor. Antujo kullancıları siteye girdiklerinde dinledikleri veya okudukları eseri beğenmişlerse

Sayfa 10 / 10