Apple Yeni Iphone'u Tanıttı! İşte Iphone 5S'nin Özellikleri

E-posta Yazdır
Apple'ın, Californiya'nın Cupertino kentindeki genel merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına şirketin CEO'su Tim Cook ve çok sayıda üst düzey yönetici katıldı. Ayrıca uydu bağlantısı yardımıyla eş zamanlı olarak Berlin, Tokyo ve Pekin şehirlerinde özel etkinlikler düzenlendi. Toplantıda,   iPhone 5S veiPhone 5C ile birlikte kullanıma sunulan yenilikler arasında; iOS 7 işletim sistemi, parmak izi sensörü, yüksek hızlı işlemci ve gelişmiş kamera özellikleri ön plana çıktı. Yeni ürünlerle birlikte Apple'ın fiyat politikasında ve cihaz renkleri konusunda ciddi değişikliğe gittiği gözlendi.

Samsung Akıllı Saatini Tanıttı

E-posta Yazdır
Teknoloji devi Samsung, Berlin’deki teknoloji fuarında, uzun süredir beklenen akıllı saatini tanıttı. Galaxy Gear adı verilen akıllı kol saatleri, akıllı telefonların giyilebilir versiyonları olarak değerlendiriliyor. Samsung’un bu hamlesiyle teknoloji savaşları, tüketicilerin bileklerine taşındı yorumları yapıldı.

Türk Comodo, En İyi Antivirüs Seçildi

E-posta Yazdır
Dünyada genelinde 55 milyon bilgisayar kullanıcısına ulaşan New Jersey merkezli internet güvenlik şirketi Comodo, yazılım test firması AV-Test.org tarafından yüzde 100 koruma sağlayan tek ücretsiz antivirüs markası oldu. Malware ve virüs korumasına karşın McAfee %100 üzerinden %97, AVG %97, Trend Micro %98, ESET %95, Symantec %97 not aldı. Comodo hem antivirüs hem de malware testlerinde yüzde 100 başarı sağladı.

ABD’de Bilgisayar Güvenliği Devi Olup ODTÜ’ye Uzandı, Türkiye’de Üretim Yapacak

E-posta Yazdır
Vahap Munyar - Hürriyet - Kızımın New York’a taşınma işini tamamlayınca Ömer Güneş’le birlikte TurkofAmerica dergisini çıkaran, Comodo adlı bilgisayar güvenliği şirketinin Türkiye Temsilciliği’ni de yürüten Cemil Özyurt’u aradım:
- Comodo’nun Başkan ve CEO’su Antakyalı Melih Abdulhayoğlu ile İstanbul’da buluşmamızı sağlamıştın. Hazır New York’tayken şirketin merkezini görmek isterim.
Comodo’nun New Jersey’deki merkezine gittiğimizde Melih Abdulhayoğlu, Güney Kore’den yeni dönmüştü:
- Güney Kore’de temsilciliğimizi almak isteyen bir grup var. Onlarla görüşmeler yaptım.

İstanbul Cendere Vadisi, Silikon Vadisi mi Oluyor?

E-posta Yazdır
Toplam alanı 350 hektar olan Cendere Vadisi'nde şu anda bölgede bulunan fabrikalar kaldırılacak ve yerine eğitim-Bilişim ve yüksek teknoloji geliştiren merkezlerin kurulmasına izin verilecek. Proje bittiğinde vadi, 30 bin kişiye istihdam sağlayacak. Yeni yapılacak konutlara ise 70 bin kişinin yerleşmesi bekleniyor. Basit bir hesapla proje bittiğinde bölge, 100 bin kişilik bir yerleşim ve çalışma yeri olacak. ABD'nin San Francisco kentinde, yüksek teknoloji ürünleri üreten kuruluşların konumlandığı Silikon Vadisi'ni gezen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Google ziyaretinin detaylarını Google İş Geliştirme Müdürü Seval Öz anlattı. Ünlü doktor Mehmet Öz‘ün kardeşi olan Seval Öz, Erdoğan ailesinin Google'ın projelerinden çok etkilendiklerini söyledi.

Türkiye'nin En İyi Teknoparkı ODTÜ Teknopark

E-posta Yazdır
Türkiye'nin teknolojide atılım yapması için oluşturulan özel teşvik alanları olan teknokentlere karne verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Performans Endeksi'ne göre, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) TGB 57.39 puanla birinci, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) TGB 54.56 puanla ikinci, Batı Akdeniz TGB ise 53.03 puanla üçüncü oldu.

Microsoft FATİH'te olmak istiyor

E-posta Yazdır
 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer ile görüştü. Bakan Ergün, Microsoft'un, Fatih Projesi'nin içinde yer alma konusunda çok istekli olduğunu belirterek, ''Kendileri üretimle ilgili yerel ortaklarla, çözüm ortaklarıyla işbirliği yapabileceklerini ifade ettiler. Ayrıca Türkiye'de Ar-Ge merkezi kurma kararlılığı içinde olduklarını da vurguladılar'' dedi. Bakan Ergün, dün akşam saatlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer ile sabah saatlerinde Bakanlıkta bir araya geldi. 40 dakika süren görüşmeye ilişkin bilgi veren Ergün, Microsoft'un Fatih Projesi ile baştan beri ilgilendiğini söyledi.

Apple Türkiye'de Sanal Mağaza Açtı

E-posta Yazdır
Apple yerel ve uluslararası müzik koleksiyonunu içeren iTunes Store'u Rusya, Türkiye, Hindistan ve Güney Afrika'nın yanı sıra 52 ülkede hizmete sundu. Müşteriler iTunes Store'da 20 milyonun üzerinde şarkı arasından satın aldıkları eserleri indirebilecek. iTunes Store'da Rusya'dan Elka, Türkiye'den Sezen Aksu, Hindistan'dan AR Rahman ve Güney Afrika'dan Zahara gibi yerel sanatçılar da bulunuyor.

Tıp Dünyasını Heyecanlandıran Keşifte Türk Damgası

E-posta Yazdır
ABD'de Harvard Üniversitesi'nde görevli Türk araştırmacılar liderliğindeki mühendisler, MIT ile ortak geliştirdikleri çalışma sonucunda laboratuvar ortamında üç boyutlu beyin dokusu üreterek, büyük bir başarıya imza attı. Çalışmayı yürüten ekibin başındaki Dr. Utkan Demirci, dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak bilinen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile işbirliği içinde geliştirdikleri bu yeni teknolojinin, Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere sağlıklı beyin dokusu üretilmesine yardımcı olacağını belirtti.

Türkiye'ye Siber Kalkan Geliyor

E-posta Yazdır
Kamu kurumlarına sanal saldırılar düzenleyen hackerlere karşı Siber Güvenlik Kurulu oluşturan Türkiye, bilişim teknolojisi alanında ise Ulusal Koruma Profili havuzu oluşturmak için çalışmalara başladı. Sızma testlerinin yapılacağı Türkiye’nin ikinci test laboratuvarını yıl sonuna kadar hizmete sokmayı planlayan Türk Standartları Enstitüsü, siber güvenlikte alınması gereken önlemleri de 14 kurumun katılacağı çalıştayda tartışacak. TSE’nin yıl sonuna kadar hizmete sokacağı Yazılım Test Laboratuvarı, Türkiye’de TÜBİTAK’tan sonra açılan ikinci bilişim laboratuvarı olacak. Laboratuvarda elektronik belge testleri, yazılım paketleri testleri ve sızma testleri yapılacak.

Sayfa 2 / 21