SOSYAL MEDYA

Shutterfly, Online Davetiye Sitesine $333 Milyon Ödedi

E-posta Yazdır
Shutterfly, kendisi gibi online davetiye, tebrik kartı, kişileştirilmiş kırtasiye ürünleri ve fotoğraf kitapları satan Tiny Prints şirketini 333 milyon dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın aldı. Anlaşma gereğince şirket ödemenin 141 milyon dolarını nakit ve geri kalanı da 3.9 milyon adet hisse senedi karşılığı yapacak. Buna ilave olarak Shutterfly, yaklaşık 60 milyon dolar değerindeki hisse senedini de çalışanları için ayıracak. Tiny Prints'in tüm çalışanları Shutterfly'a katılacak.

Linkedin'de Türklerin Üye Olduğu Grup 40 Bin Üyeyi Geçti

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük profesyonel sosyal medya sitelerinden Linkedin platdormu üzerinde Turkish Business Network (TBN) adıyla kurulan grup 40 bin üyeyi geçti. Türk profesyonel ve yöneticilerin birbirleriyle haberleştikleri, kontak bilgilerini paylaştıkları ve arkadaş listesine ekleyebildikleri grup, Internet ve Linkedin'deki en büyük Türk grup olarak faaliyet gösteriyor. TBN, Linkedin'te kurulan 865 bin grup arasında üye sıralamasında 91'nci sırada yer alıyor.

Öğrenciler Bir Haftalık Internet Orucuna Dayanamadı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel - Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ''İletişimde Yeni Teknolojiler'' dersi  kapsamında Google, Facebook ve benzeri sitelere girmeden, adeta internet orucu tutmaya çalıştı. Öğrenciler, bir hafta boyunca yaşadıkları bu deneyimleri, oluşturdukları günlüklerle paylaştı. Çıkan sonuçlara göre öğrencilerin büyük bir bölümü 1 haftalık internetsiz deneyimin ilk günlerinde interneti kullanarak oruçlarını bozmak zorunda kaldı.

Facebook, Snaptu'yu 70 Milyon Dolara Aldı

E-posta Yazdır
Facebook, Londra merkezli cep telefon uygulaması Snaptu'yu 70 milyon dolara satın aldı. İsrailli gazete Calcalist ve The Marker'da yer alan habere göre, Snaptu anlaşmanın yapıldığını onaylarken, bir kaç haftaya kadar tüm sözleşmenin kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Facebook'un Mazlum Kurucu Ortağı Jumio İle Şansını Deniyor

E-posta Yazdır
Facebook'un kuruluş hikayesinin anlatıldığı ''The Social Network'' filminde tüm dünyanın haberdar olduğu, şirketin kurucularından biri olmasına rağmen hisselerinin oranı düşürülerek etkisiz hale getirilen ve daha sonra kamuoyuna açıklanmayan bir para verilerek dava açması engellenen Eduardo Saverin, yeni şirketi Jumio'ya 6.5 milyon dolarlık fon topladı.

Sayfa 16 / 22