Dubai Emirinin Sarayına Türk İmzası

E-posta Yazdır
Dubai Emiri Şeyh Maktum'a ait Zabeel İnvestments'ın yatırımı olan ve Dubai'nin en büyük adası Palm Jumeirah üzerine inşa edilen lüks otel Zabeel Saray'ın elektrik, elektronik ve otomasyon işlerinin tümü Türk Firması AE Arma-Elektropanç A.Ş.'nin yaptığı kaydedildi.
AE Arma Elektropanç A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarına yayılmış projelerde görev alan firmanın, Zabeel Saray'da teknik müteahhitlik kapsamında pek çok elektronik ve elektroteknik sistemi projelendirip, tutarı 20 milyon doları aşan işi yatırımcıya teslim ettiği belirtildi.

Ebay'in Telefon Üzerinden Yaptığı Satışlar $234 Milyona Ulaştı

E-posta Yazdır
eBay'in cep telefonları üzerinden yaptığı satışlar büyümeye devam ediyor. Cep telefon aplikasyonları üzerinden yapılan satışlar, 25 Kasım-25 Aralık tarihleri arasında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 166 artışla 230 milyon dolara çıktı. eBay satışların 100 milyon dolarını ABD içinde gerçekleştirdi.

Freelancer.com 2 Milyonuncu Kullanıcıya Ulaştı

E-posta Yazdır
Websitesi dizaynından, İngilizce ödev yardımına kadar ihtiyaç duyulan her alanda kullanıcılara ihtiyaç duydukları servisleri bulmalarına yardımcı olan Freelancer.com 2 milyon kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz Ekim 2009'da 1 milyon kullancıya ulaşan siteye, 2 milyonuncu profesyonel kaydını geçtiğimiz günlerde yaptırdı.

Turkcell Çin'e Açılıyor

E-posta Yazdır
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 2011 yılında Çin’e bir iletişim ofisi açacaklarını ve Türkiye’ye özel cihazlar üretilmesi için çalışacaklarını söyledi. 2010 yılının değerlendirmesini yapan Öztürkler, 796 milyon TL yatırım yaptıklarını, kullanılan dakika başına fiyatların geçen yıla oranla yüzde 30 düşmesine rağmen abone başına aylık konuşma süresinin yüzde 33 arttığını bildirdi.

En Çok Ziyaret Edilen Site Sıralamasında Facebook, Yahoo'yu Geçti

E-posta Yazdır
Dünyada en çok ziyaret edilen web sitesi sıralamasında Facebook, Yahoo'yu geçerek üçüncülük sırasına oturdu. comScore.com web sitesinin değerlendirmesine göre, Facebook'u dünya genelinde 648 milyon tekil kullanıcı ziyaret ederken, Yahoo'nun 630 milyon ziyaretçisi bulunuyor. Kasım 2010 verilerine göre şekillenen sıralamada bir önceki ay iki web sitesi birbirine çok yakın ziyaretçi sayısına sahipti. Ekim ayında iki sitenin yaklaşık 633 milyon ziyaretçisi vardı. Sıralamanın ilk iki basamağında ise 970 milyon ile Google ile 869 milyon ziyaretçi ile Microsoft yer alıyor.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nde Kan Değişikliği

E-posta Yazdır
Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nde (YASED) yeni yılla birlikte önemli bir görev değişikliği de gerçekleşecek. Yedi yıldır Genel Sekreterlik görevini yürüten Mustafa Alper, 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren görevinden ayrılarak yerini Özlem Özyiğit’e devredecek.

TNT'yi Gübreye Dönüştüren Bakteriler Bilimadamı Dr. Tekinay Sayesinde Türkiye'de

E-posta Yazdır
Yaygın olarak bomba, mayın ve torpidolarda patlayıcı madde olarak kullanılan TNT'nin yok edilmesi için Amerika'da uygulanmakta olan bir yöntem Türkiye'ye taşındı. Kimya dilinde Trinitrotoluen olarak bilinen kimyasal patlayıcı TNT'nin toprağa karışımından meydana gelen kanserojen etkiyi sıfırlamak üzere Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM), Makine Kimya Enstitüsü ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüyor. Kanserojen özellikler taşıyan ve doğada temizlenemeyen TNT geliştirilen özel bir sistem ile biyolojik olarak zararsız hale getiriliyor. Bakteri, birleştiği diğer etkenlerinde yardımıyla TNT patlayıcısını gübreye dönüştürüyor.

Manyetik Uçuş Kartı Tarih Oluyor

E-posta Yazdır
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA, uçak yolculuklarında check-in sırasında yolculara verilen ve manyetik özellik taşıyan kağıt uçuş kartı uygulamasına son verileceğini ve tarihi bir adım atılarak uçuş kartlarının da aşamalı olarak elektronik hale getirileceğini açıkladı. IATA Başkanı Giovanni Bisignani BCBP olarak adlandırılan iki boyutlu bar kodlu uçuş kartı uygulamasının beş yıllık bir program çerçevesinde tüm dünyada uygulanmaya başlayacağını söyledi.

Ege Serbest Bölgesi Havacılık Firmalarının Çekim Merkezi Oluyor

E-posta Yazdır

İzmir havacılık ve uzay sanayinde gelişmesini sağlamaya yönelik “II. İzmir Küresel Havacılık, Uzay ve Offset Konferansı”,  6-7-8 Ekim 2010 tarihlerinde, Ege Serbest Bölgesi A.Ş ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonunda yapılacak. Konferansa, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Savunma Sanayi Müsteşarı Murat Bayar’ın yanı sıra, Boeing Uluslararası İş Geliştirme Bölümü Başkan Yardımcısı Mark Kronenberg,  EADS Endüstriyel Geliştirme Başkan Yardımcısı Hans de Graaff,  Lockheed Martin Uluslar arası Endüstriyel İşbirliği Müdürü Ricardo Martinez, Sikorsky  Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Grubu Başkanı Stephen Estill gibi dünya havacılık sektörünün önde gelen kuruluşlarının üst düzey temsilcileri de katılacak.

Facebook Rüştünü İsmail YK İle İspatladı!

E-posta Yazdır
Dünyada çılgın bir akım haline gelen ve 500 milyondan fazla kullanıcaya sahip olan Facebook'un bir fenomen olduğu artık teknoloji sitelerinde de kabul edildi. Gerekçesi ise Türk pop müzik sanatçısı İsmail YK.

Sayfa 10 / 11