Coca Cola'dan Devrim Gibi Karar

E-posta Yazdır
ABD'li gazlı içecek devi Coca Cola, 1887 yılından bu yana kendisiyle özdeşleşmiş kırmızı ambalaj rengini, doğal tatlandırıcılar kullanılmış ve kafein oranı azaltılmış yeni ürünü için yeşil yaptı. Cola Cola tüketicileri bir hayli şaşırtacak bir yeniliğe imza attı. 125 yılı aşkın süredir kırmızı renk ile bütünleşmiş olan marka geliştirilen yeni ürün için etiketini yeşile çevirdi. Tamamen geri dönüştürülebilir ve yüzde 30 oranında doğal malzemeden oluşması sebebiyle "PlantBottle" ödülüne layık görülen yeni ambalaj, şimdilik yalnızca Arjantin'de uygulanacak.

Muhtar Kent Kötü Havalara Bozuldu!

E-posta Yazdır
ABD’li içecek ve gıda devi Coca - Cola’nın CEO’su Muhtar Kent, şirketin düşüş gösteren çeyrek dönem kârını ekonomik ortamın bozuk olmasına ve kötü hava şartlarına bağladı. Coca - Cola’nın 2. çeyrek kârı 2.68 milyar dolar olarak açıklandı. Şirketin önceki çeyrekte kârı 2.79 milyar dolardı. Gelirler ise yüzde 3 düşüşle 12.75 milyar dolar oldu. Muhtar Kent yaptığı açıklamada,

PRNet A.Ş ‘Uluslararası Kalite Ödülü’ne Layık Görüldü

E-posta Yazdır
Business Initiative Directions (BID) tarafından Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan yıllık toplantılarda, 118 ülkeden şirket liderlerinin bir araya gelerek yaptıkları oylama sonucunda ‘Kalitede Uluslararası Yıldız’ (International Star Award for Quality-ISAQ)  ödülünü bu yıl PRNet A.Ş kucakladı. Daha önceki yıllarda bu ödüle layık görülmüş şirketlerin oyları ile Altın Kategoride ödüllendirilen PRNet, kaliteyi temel alan hizmet anlayışı ile medya takip ve raporlama alanında farkını bir kez daha ispatlamış oldu.

Güllüoğlu Miami Şubesi Açıldı

E-posta Yazdır
Baklavacı Güllüoğlu Florida’nın Miami şehrinde yeni şubesini hizmete açtı. ABD’de ilk olarak New York ve New Jersey'de hizmet vermeye başlayan Gülloğlu, Miami’de açtığı yeni şubesi ile gurbetçilere baklava ve Türk simiti ikram edecek. Miami’nin en işlek bölgelerinden Coral Gables’te açılan Güllüoğlu, kısa sürede büyümeyi hedefliyor.

THY'den New York'ta Golf Turnuvasi

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY), kasım ayında düzenleyeceği ve 12 ülkeden yarışmacıların katılacağı ''Türkish Airlines Open'' adlı golf turnuvasının ABD elemelerini, New York'taki Hudson National Golf Clup'ta gerçekleştirdi. ABD'nin önde gelen şirketlerinden 42 yönetici ile CEO'larının yarıştığı turnuvayı, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve THY'nin ABD Müdürü İhsan Baytan da izledi, dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Ajans Press 60. Yılını Yeni Yerinde Kutluyor

E-posta Yazdır
İstanbul (AA) - Medya takibinde 60'ıncı yılını geride bırakan Ajans Press, Profilo AVM’ye taşınarak, 2.800 metrekarelik açık ofise yerleşti. Mecidiyeköy Profilo İş Merkezi'ndeki yeni ofinin açılışında AA muharibirinin sorularını cevaplayan Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan, 1953’ten bu yana çok yol kat ettiklerini, Sirkeci’de küçük bir ofiste başlayan serüvenin, 180 kat büyüme sonucu bu noktaya geldiğini söyledi. 

Gülaylar Grup Manhattan Diamond District'e Alışveriş Merkezi Yapıyor

E-posta Yazdır

Türkiye'nin önde gelen altın firmalarından olan Gülaylar Grup New York'un dünyada ünlü Diamond District diye anılan bölgesinde 12,000 sq üç katlı ofis alanı satın aldı. Manhattan 47'nci Cadde'de Extell Development Company tarafından inşaa edilen International Gem Tower'da (IGT) yer alan ofis katlarının satın alma işlemini hukuk firması Herrick, Feinstein tarafından yürütüldü.

UNDP, Turkcell’in Türkiye’deki Teknoloji Ortağı Oldu

E-posta Yazdır
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Turkcell’in Van depremi sonrasında başlattığı ‘Türkiye Kumbarası’ kampanyasını dünyaya örnek göstererek, Turkcell’in Türkiye’deki teknoloji ortağı oldu. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından New York’taki BM Genel Merkez’inde gerçekleştirilen ‘Afet Durumlarında Kurumların Gösterdiği Esneklik ve İnovasyon’ konulu toplantıda Turkcell’in Van depremi sonrasında teknoloji gücü, çalışanlarının özverisi, altyapısına yönelik çalışmaları ve öncülük ettiği ‘Türkiye Kumbarası’ kampanyası ile dünyaya örnek gösterildi. Turkcell, üstün iletişim altyapısı ve yenilikçi uygulamaları nedeniyle UNDP’nin Türkiye’deki teknoloji ortağı oldu.

Baklavanın Tadı Kaçtı

E-posta Yazdır
Baklavada dünya markası olan Güllüoğlu’nda baba Mustafa Güllü’nün vefatından sonra başlayan, ‘vârislerin ihtarlı ilanlı marka kavgası’ işin tadını kaçırmak üzere. Taraflar uzlaşıp geri adım atmazsa kavga adliye koridorlarında büyüyecek. Türkiye’nin en eski, en güçlü ve belki de en küresel baklava markası Güllüoğlu’nda baba Mustafa Güllü’nün korktuğu miras kavgası ‘vefatından sonra’ yaşanıyor. Hürriyet'ten Sadi Özdemir'in haberine göre Güllüoğlu markasının varislerinin önce marka kullanım haklarıyla ilgili birbirlerine yönelik ihtarlarla başlayan sonra ilanlarla devam eden ‘marka kavgası’ işin tadını iyice kaçıracak gibi görünüyor. Eğer iki taraf uzlaşıp geri adım atmazsa kavga adliye koridorlarında büyüyecek.

THY, Houston Seferlerine Başladı

E-posta Yazdır
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, açılışı yapılan Houston hattıyla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki uçuş noktası sayılarını 5'e çıkardıklarını söyledi. THY'nin Houston'a ilk seferi öncesinde düzenlenen, aynı zamanda mart ayı ihracat verilerinin de açıklandığı toplantı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayfa 4 / 22