KOBİ'lere Web Sitesi Zorunluluğu 2012 Başlıyor

E-posta Yazdır
Yeni Ticaret Kanunu uyarınca KOBİ'lere web sitesi ve elektronik posta zorunluluğu getirilmesi, yeni bir pazarın doğuşuna da vesile olacak. 2012 sonundan itibaren şirketlere dijital dönüşümü tamamlamaları için süre verilecek. Bilişim şirketlerinin iştahını kabartan yeni düzenleme ile her KOBİ web sitesine ve e-posta servisine sahip olacak.

Amerika'da Ticaret Yapılacak 10 Şehir

E-posta Yazdır
Girişimcilerin vazgeçilmez adresi olan Inc.com gelenekselleşmiş sıralamalarından bir tanesini daha yayınladı. 2010 yılının En İyi 5000 Şirketi belirlendi. Bununla da kalmayıp, ticaret yapmaya en uygun şehirler bu listedeki şirketlerin başarıları göz önüne alınarak sıralandı. İşte o sıralama:

 

 

2010 Yılının Gözde Sektörleri

E-posta Yazdır

Amerikalı girişimcilerin yakından takip ettikleri INC. dergisi; IBISWorld, AnythingResearch.com gibi güvenilir anket sitelerinin de yardımını alarak 2010 yılındaki en karlı yatırım birimlerinin neler olduğuna ilişkin bir araştırma yaptı. Kendi işinin patronu olmak isteyen okuyucularımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu makale, piyasa fiyatları ve ön görüleriyle rotanızı çizmenize yardımcı olacak.

Ev Satışları Son 11 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

E-posta Yazdır
Amerika'da ev satışlarının son 11 yılın en düşük seveyesine gerilediği  bildirildi. Temmuz ayında ev satışları Haziran ayına göre yüzde 27.2 oranında düşüş gösterirken, The National Association of Realtors açıkladığı istatiklerde yıllık ev satış rakamanın 3.83 milyon olduğu bunun da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25.5 daha düşük olduğu belirtildi.

Franchise Almak İstiyorsanız

E-posta Yazdır
Amerika'da yatırım yapmak istiyorsunuz ama hangi işe ne kadar para yatıracağınız konusunda bir bilginiz yok. Amerika'da en çok ilgi gören yatırım alanları hiç şüphe yok ki franchise veren işletmeler.  Entrepreneur dergisi Franchise 500 listesinin 31'ncisini yayımladı. Listede ilk sırada Subway yer alıyor. Onu McDonald's ve 7-Eleven takip ediyor. Her bütçeye göre franchise bulabilirsiniz.

O2O Ticarette Trilyon Dolarlık Fırsat

E-posta Yazdır
İnternet’te elektronik ticaretin lokal olarak gelişmeye başlaması ile birlikte fiziksel dükkanlar ile web’in arasında ki bağda güçlenmeye başladı. Amazon, eBay, Zappos gibi elektronik platformda satış yapan sitelerin çalışma şekli ve başarısından zaten hepimiz haberdarız. Bir ürünün elektronik olarak internet üzerinden satın alınması ve ürünün müşteriye taşıma şirketleri tarafından ulaştırılması şeklinde işleyen oldukça da oturmuş bir yapı. Buraya kadar herşey normal. Ya bir servisi satın almak istersek ne yapacağız? Örneğin Amazon’da, New York’un en prestijli otellerinden biri olan Waldorf Astoria’da ki Kenneth Salon’da ucuza bir saç kesimi satın alabilir miyiz? Ya da eBay’da konforlu bir SPA’dan birkaç saatlik bir masaj terapisi?

Elde Kalan Mallar Nasıl Paraya Çevrilir?

E-posta Yazdır
İş dünyasında kimilerinin başarısızlıkları, hataları, yanlışları başka işadamları için bir fırsat olarak ortaya çıkar. Her işadamı kar yapmak için yola koyulur. Ancak evdeki hesap çarşıya uymayınca işin tasfiyesi, eldeki envanterin elden çıkarılması gerekir. Büyük umutlar bağlanarak alınan mallar satılıp şirketin zararı kapatılmaya çalışılır. Liquidation  (tasfiye) mekanizması da bu aşamda devreye girer. Elbette eldeki ürünlerini toptan satışa çıkaran her iş yerinin kapanması gerekmiyor bazen firmalar satamadıkları ya da hatalı malları eritmek için de piyasadan alıcılarla temasa geçiyorlar.

Ebay ve Amazon’da Ürün Satmak

E-posta Yazdır

Ev bütçesine ekstra gelir sağlamak isteyenlerin ya da online satış sistemi üzerine iş yapanların en gözde online pazarları hiç kuşkusuz eBay ve Amazon. Ancak eskisi kadar bu sitelerde para kazanmak kolay değil. Çünkü milyonlarca rakibiniz var. Web siteleri kurallarını sıklıkla değiştirmek durumunda kalıyor. Ebay uzun zamandır kendi üzerinden satış yapanları kızdıracak uygulamalara imza atmış, ödeme seçeneklerini daha sıkı kurallara tabii tutmuş, satıcıların feedback prosedürlerini değiştirmiş, açık artırma satış  sistemine sabit fiyat uygulaması getirmişti.

Girişimcilerden Girişimcilere 25 İpucu

E-posta Yazdır
Çalıştığınız işi geride bırakıp kendi patronunuz olmaya hazır mısınız? Size yardımcı olabilmesi için kendi işini başarı ile sürdürmüş girişimcilerin verdiği ipuçlarını sizler için derledik. 1- Kaldırabileceğinizin altında rakama iş almayın, ancak sözleşmeli müşterilerinize ve iş yaptığınız partnerlerinize indirim vermekten çekinmeyin. 2- Yaptığınız işe referans olabilecek insanlar bulun. Size çok zor gelecek işler gönderseler bile karlı olup olmadığına dikkat ederek işi kabul edin.
3- Size destek olan insanlarla çalışmaya gayret edin ve kimse tarafından yılgınlığa uğramamaya gayret edin.

Sayfa 4 / 4