Turizmci Ali Kaşıkçı Robb Report'ta

E-posta Yazdır
ABD’deki Türk turizmci Ali Kaşıkçı’ya, ABD’nin en saygın lüks tüketim araçları dergisi olan Robb Report’un “Best of the Best” özel sayısı tam sayfa ayırdı. Kaliforniya’nın en prestijli otellerinden Montage Hotels and Resorts’un Stratejik Planlama ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Ali Kaşıkçı’ya, ABD’nin jet-sosyetesine yat, jet, lüks otomobil, mücevher ve saat markaları konusunda raporlama ve tanıtım yapan Robb Report dergisi fotoğraflı tam sayfa ayırdı.

Global Yatırım Karayipler'de Liman Alıyor

E-posta Yazdır
Global Yatırım Holding’in yüzde 100 iştiraki olan Global Ports'un, Karayipler'de bulunan Belize Limanı ve Roatan Adası’ndaki Roatan Limanlarını satın almak üzere görüşmelere başladığı bidirildi.

Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun Yönetiminde 3. Türk Sanayici

E-posta Yazdır
Bursa merkezli Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünü dünyanın en büyük federasyonlarından biri olan Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nda (IAF) temsil edecek. Dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil’in CEO’su Şankaya, IAF–International Apparel Federation yönetim kuruluna seçildi.

Amerika’nın En Eski Döner Kapı Şirketi Bir Türke Emanet

E-posta Yazdır
İsveç kökenli Theophilus Van Kannel, ilk döner kapıyı icat edip patentini aldığında tarihler 7 Ağustos 1888 tarihini gösteriyordu. Philadelphia, PA doğumlu Kannel, icatını takiben Van Kannel Revolving Door Company şirketini kurdu. Şirketin yaptığı kapılara ilgi giderek arttı. Bir süre sonra Atchison Revolving Door Company rakip olarak karşısına çıktı.

Limuzin Kralı: Emin Kahyaoğlu

E-posta Yazdır

Teaneck, NJ -Türk mutfağının inceliklerini öğrendiğine inandığında tek hayali restoran açmaktı. Kariyerini restoranlardan açık denizlere çevirmeye karar verdi. Sekiz yıl değişik ticari kuru yük gemilerinde baş ahçı olarak çalıştı. Denizcilik genç bir profesyonel için zevkliydi. 10 yıl boyunca çalıştığı gemilerde 40’dan fazla ülke gezdi.

Kaya Tuncer’e İtalyan Cumhurbaşkanı Tarafından Şövalye Ünvanı Verildi

E-posta Yazdır
ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer’e İtalyan Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun takdir ettiği 'İtalyan Dayanışma Yıldızı Şövalyesi' unvanı, İtalya Ulusal Bayramı nedeniyle Swiss Otel'de düzenlenen törenle İzmir İtalya Konsolosu Simon Carta tarafından verildi.

Amerika'da En Fazla Eleman İstihdam Eden Türk Patron: Melih Abdulhayoğlu

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük ikinci internet güvenlik şirketinin sahibi Hataylı işadamı Melih Abdulhayoğlu'na ait. 700 kişiye istihdam sağlayan, her yıl yüzde 50 oranında büyüyen ve dünyanın beş değişik ülkesinde ofisi bulunan Comodo'nun sahibi Melih Abdulhayoğlu, ilk kez Türk basınında Turk Avenue'ye konuştu.

Türk-Yunan Aşkından Doğan Banka: Fort Lee Federal Savings Bank

E-posta Yazdır
Fort Lee Federal Savings Bank ikinci şubesini Clifton, New Jersey’de açıyor. 10 yıldan beri New Jersey’nin Fort Lee şehrinde faaliyet gösteren Fort Lee Federal Savings Bank, Clifton’da Main Avenue üzerindeki üç katlı yeni binasının resmi açılışını önümüzdeki günlerde yapacak. Banka ilk şubesini de yine Fort Lee’de satın aldıkları yeni bir binaya taşımanın hazırlıklarını yapıyor.

Online Dünyanın Gözde Talk Show Programcısı: Cenk Uygur

E-posta Yazdır
Yaptığı yorumlar ile The Young Turks şov programının geniş kitleler tarafından seyredilmesini sağlayan genç yorumcu Cenk Uygur, internet üzerindeki popülaritesini her geçen gün artırıyor. Internette yayımladığı şovu ile ayda yaklaşık 13 milyon kişiye ulaşan Uygur, ABD’deki asıl şöhretine 2005 yılında yaptığı 99 saatlik “Live, On Air Filibuster” şovu ile ulaştı. 

ABD'deki En Büyük Türk Mermer ve Traverten Şirketi

E-posta Yazdır
Fairfax, VA - Las Vegas’taki devasa büyüklükteki Bellagio, Caesars veya Mandalaybay, Chicago’daki Four Seasons Hotel, New York’taki Trump International, Washington D.C.’deki Ritz Carlton Hotel... Hepsinin de ortak bir yönü var. Hepsi göz kamaştırıcı güzellikte traverten ve mermerlerle kaplı. Ve tüm bu projelerin yer ve duvar kaplamalarında Virginia merkezli Marble Systems, Inc.’in imzası var. 

Sayfa 48 / 50