Kıskanılacak Angel Yatırımcı

E-posta Yazdır
Google'un ilk kurulduğu dönemde üst düzey yöneticilik yaparken ayrılıp Felicis Ventures şirketini kuran Aydın Şenkut, yaptığı 60 yatırımın 16'sını başarılı şekilde satmayı başardı. Aralarında Mint, Tapulous ve Aardvark gibi Internet şirketlerinin bulunduğu start-up'lara  yatırım yapan Şenkut'un, Felicis Venture şirketine bir enstitü 40 milyon dolarlık fon desteğinde bulundu.

California'nın En Zengin 40 Yaş Altı Türk İşadamı

E-posta Yazdır
ABD’nin California eyaletinde yayınlanan ekonomi dergilerinden OC Metro’nun Haziran sayısında 40 yaş altındaki 40 başarılı iş adamı listesine giren Kanatsız Communication şirketinin kurucu ve CEO’su olan 35 yaşındaki Sinan Kanatsız, TURKAVENUE'ye konuştu. 14 milyon dolar değerindeki Kanatsız Communication şirketinin kurucu ve CEO’su olan 35 yaşında olan ve 53 sene önce Türkiye’den ABD’ye göç eden bir anne babanın oğlu olan Kanatsız, 500 firmaya danışmanlık hizmeti veriyor.

Türk TV Yorumcusu Cenk Uygur MSNBC'de Türklerin Desteğini Bekliyor

E-posta Yazdır

ABD'deki başarılı Türk radyo ve TV yorumcusu Cenk Uygur, Amerika'nın ulusal yayın yapan MSNBC kanalında konuk sunucu olarak programa başlıyor.16-20 Ağustos tarihleri arasında MSNBC'de düzenli olarak yayınlanan Ed Schultz'un programı Ed Club'ın konuk sunucusu olacak. Uygur, ABD Doğu Yakası saati ile 6-7pm arası izleyicilerin karşısında olacak. Kendi kurucusu olduğu online TV programı Young Turks ile internet ortamında her gün milyonlarca kişiye ulaşan Uygur, yorum kabiliyeti, programlarındaki bilgilendirici ve komik yorumları ile ilgi çekiyor.

Turizmci Ali Kaşıkçı Robb Report'ta

E-posta Yazdır
ABD’deki Türk turizmci Ali Kaşıkçı’ya, ABD’nin en saygın lüks tüketim araçları dergisi olan Robb Report’un “Best of the Best” özel sayısı tam sayfa ayırdı. Kaliforniya’nın en prestijli otellerinden Montage Hotels and Resorts’un Stratejik Planlama ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Ali Kaşıkçı’ya, ABD’nin jet-sosyetesine yat, jet, lüks otomobil, mücevher ve saat markaları konusunda raporlama ve tanıtım yapan Robb Report dergisi fotoğraflı tam sayfa ayırdı.

Global Yatırım Karayipler'de Liman Alıyor

E-posta Yazdır
Global Yatırım Holding’in yüzde 100 iştiraki olan Global Ports'un, Karayipler'de bulunan Belize Limanı ve Roatan Adası’ndaki Roatan Limanlarını satın almak üzere görüşmelere başladığı bidirildi.

Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun Yönetiminde 3. Türk Sanayici

E-posta Yazdır
Bursa merkezli Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünü dünyanın en büyük federasyonlarından biri olan Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nda (IAF) temsil edecek. Dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil’in CEO’su Şankaya, IAF–International Apparel Federation yönetim kuruluna seçildi.

Amerika’nın En Eski Döner Kapı Şirketi Bir Türke Emanet

E-posta Yazdır
İsveç kökenli Theophilus Van Kannel, ilk döner kapıyı icat edip patentini aldığında tarihler 7 Ağustos 1888 tarihini gösteriyordu. Philadelphia, PA doğumlu Kannel, icatını takiben Van Kannel Revolving Door Company şirketini kurdu. Şirketin yaptığı kapılara ilgi giderek arttı. Bir süre sonra Atchison Revolving Door Company rakip olarak karşısına çıktı.

Limuzin Kralı: Emin Kahyaoğlu

E-posta Yazdır

Teaneck, NJ -Türk mutfağının inceliklerini öğrendiğine inandığında tek hayali restoran açmaktı. Kariyerini restoranlardan açık denizlere çevirmeye karar verdi. Sekiz yıl değişik ticari kuru yük gemilerinde baş ahçı olarak çalıştı. Denizcilik genç bir profesyonel için zevkliydi. 10 yıl boyunca çalıştığı gemilerde 40’dan fazla ülke gezdi.

Kaya Tuncer’e İtalyan Cumhurbaşkanı Tarafından Şövalye Ünvanı Verildi

E-posta Yazdır
ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer’e İtalyan Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun takdir ettiği 'İtalyan Dayanışma Yıldızı Şövalyesi' unvanı, İtalya Ulusal Bayramı nedeniyle Swiss Otel'de düzenlenen törenle İzmir İtalya Konsolosu Simon Carta tarafından verildi.

Amerika'da En Fazla Eleman İstihdam Eden Türk Patron: Melih Abdulhayoğlu

E-posta Yazdır
Dünyanın en büyük ikinci internet güvenlik şirketinin sahibi Hataylı işadamı Melih Abdulhayoğlu'na ait. 700 kişiye istihdam sağlayan, her yıl yüzde 50 oranında büyüyen ve dünyanın beş değişik ülkesinde ofisi bulunan Comodo'nun sahibi Melih Abdulhayoğlu, ilk kez Türk basınında Turk Avenue'ye konuştu.

Sayfa 47 / 49