En Zengin 100 Türk Listesinde Bir de Türk-Amerikalı Var

E-posta Yazdır
Forbes Türkiye, "En Zengin 100 Türk" listesini açıkladı. Forbes Türkiye'nin, "En Zengin 100 Türk" listesinde ilk sırada, 4 milyar dolarlık servetiyle Mehmet Emin Karamehmet yer aldı. Koç ailesi mensupları geçen yıl 7.1 milyar dolar olan servetlerini 12.3 milyar dolara çıkararak, birinciliği Sabancı ailesinden aldı. Forbes 100'ün toplam serveti, 104 milyar dolara yükseldi. Aynı rakam geçen yıl 87 milyar dolar olarak gerçekleşmişti. Listede bir de Türk Amerikalı yer aldı. Boston merkezli Hittite Corp.'un kurucusu işadamı Yalçın Ayaşlı 450 milyon dolarlık serverti ile 97. sırada yer aldı. Yine listede 73. sırada yer alan CVK Dış Ticaret'te, Florida bölgesinde mermer ve granit satışı gerçekleştiren Sefa Stone'un kardeş şirketi.

Abdulhayoğlu'na Yılın Girişimcisi Ödülü

E-posta Yazdır

Internet güvenlik şirketi New Jersey merkezli Comodo'nun CEO'su Melih Abdulhayoğlu, bu yıl yedincisi düzenlenen Info Security Products Guide'in ''2011 yılı Global Excellence Awards'' yarışmasında ''Yılın Girişimcisi'' ödülüne layık görüldü. Dijital kaynakların güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan Info Security Products Guide tarafından düzenlenen yarışmada, gala gecesi geçtiğimiz günlerde San Francisco'da gerçekleştirildi. 

Amerikan Karayolu Taşımacılığında Devrim Niteliğindeki Teknoloji İki Türk Girişimci İle Hayat Buldu

E-posta Yazdır
Amerikan karayolu taşımacılığında devrim sayılabilecek yeni bir teknoloji iki Türk girişimci sayesinde hayat buldu. Dünyanın ilk Global limuzin ve araç rezervasyon sistemi Limocart, Las Vegas’taki Paris Hotel’de düzenlenen International LCT Show 2011’de taşımacılık  dünyasına  tanıtıldı. Amerikan karayolu taşımacılığı sektöründe büyük ilgi uyandıran proje, ilk etapta ABD’nin önde gelen büyük limuzin şirketleri tarafından da kullanılmaya başlandı.

Golden Turk Awards Halk Oylaması Bitti, Şimdi Sıra Juride

E-posta Yazdır
ABD'de başarılı Türkleri ödüllendirmek üzere TurkofAmerica Dergisi ve Rhxo teknoloji şirketi öncülüğünde ilk kez düzenlenen Golden Turk Awards yarışmasının online oy kullanma bölümü 31 Ocak'ta sona erdi. 18 farklı kategoride 138 adayın yarıştığı online halk oylamasına toplam 3137 kişi oy kullandı. Aynı IP adresinden sadece bir kişinin oy kullanabildiği oylamada özellikle son hafta kıyasıya bir rekabet yaşandı. ABD'de bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı ödül yarışması olan Golden Turk Awards'ta en fazla oyu alan adaylar, 28 kişilik juri önüne +1 oy avantajı ile çıkacak. Juri değerlendirmelerinin Şubat sonunda tamamlayacak. Ödülü kazananlar ise Mart ayında kamuoyuna sunulacak.

Melih Abdulhayoğlu Yılın Girişimcisi Ödülüne Aday

E-posta Yazdır
Internet güvenlik şirketi New Jersey merkezli Comodo'nun CEO'su Melih Abdulhayoğlu, bu yıl yedincisi düzenlenen Info Security Products Guide'in ''2011 yılı Global Excellence Awards'' yarışmasında ''Yılın Girişimcisi'' dalında aday gösterildi. Info Security Products Guide, dijital kaynakların güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kurumlarından biri olarak biliniyor.

TURKOFAMERICA Dergisi Sekizinci Yılını Özel Sayı İle Kutladı

E-posta Yazdır
ABD'de 2002 yılından beri aralıksız olarak yayımlanan ilk ve tek Türk dergisi olan Turk of America sekizinci kuruluş yılı anısına ilk sayısından itibaren kapağa taşıdığı haberleri özel bir sayıda topladı. Derginin özel sayısının kapağını da ABD’deki ikinci büyük Internet güvenlik şirketi Comodo’nun sahibi ve 700 çalışanı olan Melih Abdulhayoğlu’na ayırdı.

Dünyanın İlk Online Limo Rezervasyon Servisi İki Türk Girişimci İle Hayat Buluyor

E-posta Yazdır
Dünyanın ilk Global limuzin ve araç rezervasyon sistemi Limocart, 14 Şubat'ta Las Vegas’ta düzenlenecek fuarda taşımacılık  dünyasına  tanıtılmaya hazırlanıyor.
Projenin ortağı ve teknolojik ayağını geliştiren Mesut Darendeli ile projenin diğer ortağı olarak destek veren ve ABD'deki en fazla araç filosuna sahip Türk girişimcilerden Emin Kahyaoğlu, 'limuzin dünyasının Expedia'sını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Avukat Barbaros Karaahmetoğlu Ticaretle İlgili Sorularınızı Cevaplıyor

E-posta Yazdır
Amerika Birleşik Devletleri'nde iş kurmak istiyorsunuz. Ancak nasıl yol alacağınız konusunda bilginiz yok. Şirket kuruluşları nasıldır, vergi sistemindeki farklılıklar nelerdir, yatırımcılara sunulan avantajlar nelerdir? Amerika Birleşik Devletleri'nde yatırım yapmak isteyenler ticaret hukuku alanında sormak istediğiniz herşeyi TURKAVENUE'de New York'ta uzun yıllardır ticaret hukuku alanında uzmanlaşan uluslararası hukuk firması Karaahmet Luz & Greenberg'in partneri Avukat Barbaros Karaahmetoğlu'na sorabilirsiniz. Sorularınızı Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresinden bize ulaştırın, Avukat Karaahmetoğlu sizin için cevaplasın.

Coca Cola Muhtar Kent'le Birlikte Uçuşa Geçti

E-posta Yazdır
Uluslararası bir firmada en üst noktaya çıkan ilk Türk yöneticisi olan Muhtar Kent, Coca Cola'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su olduktan sonraki dönemde dünya devi şirkete ciro, kar, hisse değeri ve Amerika'nın en büyük şirketleri sıralamasında ilerleme kaydettirdi.   1 Temmuz 2008’den itibaren Coca-Cola Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’luğunu görevini üstlenen Muhtar Kent, CEO olduğu günden bugüne geçen 2.5 yıllık süreçteki performansını Turk Avenue araştırdı. Göreve CEO olarak başladığı 1 Temmuz 2008'de Coca Cola'nın hisse senedi borsada 51 dolardan işlem görürken, 25 Haziran 2010 tarihinden itibaren sürekli yükselme trendinde olan hisseler 31 Aralık 2010 tarihinde 65.77 dolara ulaştı. Coca Cola'nın en büyük rakibi Pepsi'nin Temmuz 2008'de 65.41 dolar olan hisse senedi, 31 Aralık 2010 tarihinde 65.33 dolarda kaldı.

ABD'de Yılın En Başarılı Türk İşadamı Olmak İçin 7 İsim Yarışıyor

E-posta Yazdır


Golden Turk Awards adı altında bu yıl ilki organize edilen ödül töreninde, 18 kategoride finale kalan adaylar arasında En Başarılı  İşadamı kategorisi dikkat çekiyor. Milyon dolarlara yöne veren ABD'de kendi alanlarında ön plana çıkan işadamları, aynı zamanda  Amerikan Rüyası'nı gerçekleştiren ve yeni nesle örnek isimler olarak öne çıkıyor. 

Sayfa 45 / 49