Vocelli Franchise Vermek İçin Uygun Adaylar Arıyor

Çarşamba, 24 Şubat 2010 20:55 Facebook'ta Paylaş

Pittsburg merkezli Vocelli Pizza, ABD genelinde 120 olan şube sayısını artırmak için franchise vermek istiyor.Özellikle New York, New Jersey ve Washington, DC bölgesinde ve Türkiye'ye franchise vermek isteyen Vocelli Pizza Yönetim Kurulu Başkanı Varol Ablak, franchise alacak kişi ya da kurumun faaliyet göstereceği bölgede sadece bir-iki tane değil belli bir zaman diliminde zincir olabilecek şekilde franchise vermek istediklerini söyledi.

120 şubede 2500'e yakın kişise istihdam sağlayan Vocelli Pizza, Varol Ablak tarafından 1988 yılında kurulmuş, İtalyan stili pizzasıyla kısa sürede Pennsylvania, Maryland, Florida, Ohio, West Virginia, North Carolina ve Virginia eyaletlerinde 120 şubeye ulaştı. Pizza Outlet olarak faaliyet başlayan ve daha sonra ismini Vocelli olarak değiştiren şirket, Pittsburg'taki şirket merkezinde aynı zamanda call center'ı da bulunuyor. ABD genelindeki tüm pizza siparişleri bu merkezden yönlendiriliyor.

Vocelli Pizza'nın şubesini açma maliyeti 150-200 bin dolar arasında değişirken, iyi bir pizza salonundan yılda 500 bin dolar civarında ciro yapması bekleniyor.
Vocelli Pizza'dan franchise almak isteyenlere sadece ABD içinde değil Türkiye'den gelip yatırım yapmak isteyenlere yönelik bir model de geliştiren Ablak, Türkiye'den gelen yatırımcıların vize statüleriyle de avukatları vasıtasıyla ilgileniyor. Franchise fırsatlarını görüşmek için Vocelli Pizza'nın 412 919 2100 numaralı telefonundan Lori Molnar ile görüşebilirsiniz.