Ellis Island Şeref Madalyası'na Bu Yıl 3 Türk'e Verildi

Salı, 23 Nisan 2019 16:54 Facebook'ta Paylaş

Ali Cinar EllisTürk-Amerikan toplumundan üç isim “Ellis Adası Şeref Madalyası” ile ödüllendirildi. Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çınar ve Internet Marketing Association kurucusu Sinan Kanatsız bu yıl ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı. Çınar, ödüle layık görülen en genç Türk-Amerikalı oldu.

Bugüne dek ödül alanlar Türk-Amerikalılar arasında merhum işadamı Kaya Tuncer, Haldun Taşman, Dr Tamer Seçkin, Hamdi Ulukaya, Ahmet Çalık, Murat Güzel gibi isimler yer almıştı.

Daha önce eski ABD başkanlardan Richard Nixon, Ronald Reagan ve Bill Clinton, Amerika’nın efsane boksörlerinden Muhammed Ali ve ses sanatçısı Frank Sinatra gibi ABD tarihine damga vurmuş isimlerin de layık görüldüğü madalya, göçmenlerin ABD’ye sağladığı katkılar göz önünde bulundurularak veriliyor.

The Ellis Island Honors Society tarafından verilen ödüller 11 Mayıs'ta sahiplerine verilecek. Ödülle ilgili kendi Facebook sayfasından bir açıklama yayınlayan Ali Çınar, ''Ellis Island'a özel seçici komitesinin takdirleri ile genç yaşıma rağmen verilmesi onur verdi. Hiçbir siyasi acendası olmadan 20 yıldır yaşadığım ABD'de çalışmalarımız ve toplumumuza yardımlarımız devam edecektir,'' dedi. Ödül alanların listesine burdan ulaşabilirsiniz.

http://eihonors.org/medal-of-honor/2019-medalists