Türk İcadı WeWalk'a Brooklyn'den Destek

Salı, 22 Ocak 2019 13:39 Facebook'ta Paylaş

wewalk1Ali Cinar-New York - Vestel ve Young Guru Academy'nin (YGA) görme engelliler için geliştirdiği akıllı baston WeWALK, New York'un Brooklyn bölgesindeki pilot proje kapsamında test edilecek. Projeye Turkcellde destek veriyor. Merkezi Brooklyn'de olan Helen Keller Körlere Hizmet Kuruluşu mensuplarının yer aldığı WeWALK pilot projesinin tanıtımı Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, WeWALK Proje Lideri Kürşat Ceylan ve WeWALK Uluslararası İş Geliştirme Müdürü Gökhan Meriçliler'in de katılımıyla New York'ta yapıldı.


MTA Innovasyon Başkanı Thomas Lambin hazır bulunduğu basın toplantısına çok büyük bir ilgi oldu.WeWalk Proje Lideri Kürşat Ceylan bir sunum gerçekleştirerek,wewalkin nasıl kullanıldığını gösterdi. Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, WeWalkun birçok görme engelli için çözüm olduğunu belirterek,Brooklynde bu ürünün test edilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.MTA Başkanı Lambde WeWalk ile çalışacaklarını duyurdu.

Las Vegasta yapılan CES 2019 katılarak büyük bir ilgi gören WeWalk, CNNde röportaj dışında, Forbes tarafından 2019un en iyi 22 ürününde biri olarak WeWalku seçti. WeWalk Proje Müdürü Kürşat Ceylan, Istanbul'u bir sosyal inovasyon merkezi haline getirmek istediklerini söyleyerek İstanbul'dan tüm sosyal inovasyonlar dünyaya yayılmasını istiyoruz dedi.WeWalk milli imkanlarla hiçbir yabancı kaynak almadan yapıldığını söyledi.
wewalk2
WeWALK, görme engelliler için tasarlanmış akıllı bir bastondur. 3 devrimsel özellik sunar. Engel Algılama Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılar ve uyarır. Telefonla Entegrasyon Bluetooth ile cep telefonuna bağlandığında, telefon ekranını simüle ederek, telefonu kontrol etme imkanı sunar. Açık Platform Tüm mobil uygulamalarla entegre olabilir. Bu sayede her geçen gün yeni özellikler kazanır.