Orhan Genceli Wyndham Istanbul Airport Otelleri Genel Müdürü Oldu

Çarşamba, 31 Ocak 2018 19:52 Facebook'ta Paylaş

Orhan GenceliTurizm sektörünün deneyimli yöneticilerinden Orhan Genceli, Adalet Turan Turizm’in İstanbul Basın Ekspress Oteller Bölgesi’nde hizmete açtığı yeni iki otelin genel müdürlüğüne getirildi. Genceli, Tryp by Wyndham İstanbul Airport ve Hawthorn Suites by Wyndham Otelleri’ne ilave olarak Mart 2018'de hizmete sokulması planlanan spor ve sağlık komplekslerinin de genel müdürlüğünü yapacak. Adalet Turan Turizm daha önce Hampton by Hilton Ataköy Oteli ve Istanbul Mahmutbey Havaalanı bölgesindeki otelleri Eylül 2017 tarihinde hizmete açmıştı.

Yeni görevi ile ilgili açıklama yapan Genceli, yurt dışındaki benzer bir otelin açılışını yaptıktan sonra, İstanbul'da da bu denli farklı hizmetlerin bir arada sunulduğu projede çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, ''Adalet Turan’ın daveti üzerine, özellikle oteli tanıdıktan sonra, farklı hizmet ve deneyim sağlayacak bir projede olmaktan heyecan duyuyorum,'' dedi.

Genceli, ''Amacımız; ekibimle birlikte özellikle Türkiye’de neredeyse yerli ve yabancı zincir markaların tamamının bir ya da iki şubesinin yer aldığı havaalanı oteller bölgesinde (Basın Ekspress), kaliteli ve hizmet çeşitliliği ile bölgenin mevcut pastasından pay almaktan çok, pastayı büyüterek bölgemize katkıda bulunmak için çaba göstermek olacaktır,'' dedi.

Yeni görevine atanan Genceli özellikle yurt içi ve yurt dışı deneyimine sahip olması ve özellikle açılış ve yeniden yapılanmada önemli tecrübeleri ile tanınıyor. Turizm işletme mezunu ve Florida International University’de yüksek lisans yapan Genceli, daha önce Grand Hyatt İstanbul, Intercontinental Astana, Royal Caribbean Cruise Line Miami, Grand Cevahir Otel Istanbul, Dedeman Bulgaristan Otelleri, Radison Blu Leogrand Moldova, Silence İstanbul Hotel Convention Center, Haliç Kongre Merkezi’nde çeşitli yönetim kadrolarında bulundu. Son olarak Azerbaycan'daki Qalaaltı Hotel & Spa Medikal Center'ın açılışında genel müdürü olarak görev yaptı. Genceli TUROYD (Turizm Otel Yöneticiler Derneği) Eğitim Projeleri ve İş Geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesidir.