Tulumba.com Pittsburg Merkezli Ablak Holdings’e Satıldı

Perşembe, 05 Ekim 2017 15:59 Facebook'ta Paylaş

Varol AblakCemil Özyurt - Amerika’daki ilk etnik online pazar olarak 2003 yılında kurulan Tulumba.com, Pittsburg merkezli işadamı Varol Ablak’a ait Ablak Holdings’e satıldı. Vocelli Pizza, Rock’n Joe, Sincerely Yogurt gibi farklı markaları çatısı altında toplayan Ablak Holdings, tulumba.com ile e-ticaret alanında etnik pazara da adım attı. Pittsburg merkezli Ablak Holdings LLC, bünyesinde 110 şubeli Vocelli Pizza ve New Jersey merkezli Rock’n Joe kahve zincirini bulunduruyordu. 2009 yılında Cranberry’de kurulan ve Pennsylvania’da 20, Ohio’da iki ve bir adet de Meksika’da şubesi bulunan ‘Sincerely Yogurt’u da satın alan Ablak Holdings, markayı Türkiye’de de franchise yoluyla büyütüyor. Ablak geçtiğimiz yıl son olarak Pittsburg merkezli Zing Basket adlı bir şirket kurdu. Zing Basket, online siparişleri 45 dakikada evlere servis etmeyi vaat ediyor. Tulumba.com ile Zing Basket’in faaliyetlerini birleştirmesi düşünülüyor.

Tulumba.com’un New Jersey’de olan deposunu Pittsburg’a taşıyan Ablak, pizza alanında hali hazırda geniş bir arama merkezi ve dağıtım ağına da sahip. Tulumba.com’ı mevcut işlerdeki altyapıları ile birleştireceklerini kaydeden Ablak, e-ticaret alanında şirketi daha da büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

2003 yılında Koray Yılmaz, Ali Gürsel, Mustafa Atakay öncülüğünde AKM Partners adı altında kurulan tulumba.com’da Koray Yılmaz zamanla büyük ortak konumuna gelmişti. Satış fiyatı ise açıklanmadı.
Koray