İş Dünyası New York’ta Bu Zirvede Buluşuyor

Cumartesi, 16 Eylül 2017 13:50 Facebook'ta Paylaş

WSBNY Afis 1Tüm dünyanın gözlerinin çevrildiği 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu haftası, New York yeni bir Dünya İş Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. MÜSİAD ABD nin ev sahipliğinde ve TOA çözüm ortaklığı yaptığı zirve, Amerika’nın önde gelen finans, medya, teknoloji, inşaat ve emlak temsilcilerini bir araya getirecek. 20 Eylül tarihinde Marriott Marquis Hotel’de gün boyu düzenlenecek dört farklı oturumda 30’a yakın üst düzey konuşmacının ağırlanacağı zirvede, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakani NIhat Zeybekci de bir konuşma yapacak. Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, East West Institute COO’su William Parker, Orchard Platform CEO’su Matt Burton, Westwood Capital’in yönetici ortaklarından Daniel Alpert, ABC Haber sunucusu Kendis Gibson, Beyaz Saray’ın eski CIO’su Carlos Solari, Pepsi Co. Başkan yardımcılarından Ümran Beba pek çok üst düzey ismin konuşmacı olarak yer alacağı zirvede Manhattan Chamber of Commerce Başkanı Jessica Walker, Forbes’ın en etkin 20 sosyal medya insanından biri olarak tanımladığı Glen Gillmore gibi isimlerin yanı sıra Türkiye ve Amerika dışında Fransa, İtalya, Azerbaycan, Makedonya, Suudi Arabistan gibi farklı ülkelerden konuşmacı ve katılımcılar zirvede yer alacak.


MÜSİAD USA Başkanı Mustafa Tuncer, New York’ta ilk kez yapılacak zirveye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, dünyanın finans ve iş dünyasının kalbi olan New York’ta uluslararası kimliği olan bir iş zirvesinin özellikle tüm dünya liderlerinin New York’ta olduğu bir dönemde gerçekleştiriliyor olmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Tuncer, ‘’Zirve MÜSİAD’ın uluslararası vizyonu da örtüşen bir yapıya sahip,’’ dedi.

Bu yıl finans, medya, teknoloji ve inşaat gibi dört farklı oturumda iş dünyasını bir araya getireceklerini söyleyen TOA Consulting üst düzey yöneticisi Cüneyt Gürkan da, her yıl tekrar eden ve büyüyen bir etkinlik oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. New York’ta özellikle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu haftasına denk getirerek dünyanın farklı ülkelerinden gelen iş dünyası ve siyasetçiyi de programa davet etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Gürkan, ‘’Her yıl Genel Kurula gelen insanların ajandasına New York’taki iş zirvesinin de yer almasını sağlamak en büyük hedefimiz,’’ diye konuştu.