Amerika’nın 40 Yaş Altı En Etkin 40 Genci Ödüllerini Aldı

Pazar, 19 Mart 2017 22:28 Facebook'ta Paylaş

Toplu 3Amerika’da iş dünyasına yönelik İngilizce olarak yayınlanan ilk ve tek Türk dergisi TURKOFAMERICA, Amerika’nın 40 yaş altı en etkin 40 gencini seçti. Gençler, ödüllerini TOA Awards Gala adıyla düzenlenenen gecede aldı. TOA Consulting firması tarafından organize edilen ve Times Square Meydanı’ndaki Marriott Marquis Hotel’de gerçekleştirilen gecenin ana sponsorluklarını Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK), DEIK ve New York merkezli Turkish Philanthropy Fund üstlendi. Gecede TPF yararına yapılan açık artırmada Muhtar Kent ile öğle yemeği, Dr Öz Show’a dört bilet ve 16 yaşındaki Amerika’da yaşayan Sinem Oğuz isimli bir Türk öğrencinin çektiği Suriyeli mültecilerin fotoğrafı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Geceye New York Kongre üyesi Yvette Clarke gönderdiği video mesajı ile katıldı. Clarke ödül alanları kutladı. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da geceye temsilcisi vasıtasıyla bir mesaj gönderdi. Blasio’nun mesajını New York Belediyesi Toplumla İlişkiler Kıdemli Danışmanı Sarah Sayeed okudu.   

Geceye T.C. New York Başkonsolos Ertan Yalçın, First Republic Bank’ın kurucusu James H. Herbert II, New York’un önde gelen think-tank kurumlarından East West Institute’in üst düzey yöneticisi Dr William J Parker, III, Manhattan Ticaret Odası Başkanı Jessica Walker, American Turkish Council Başkanı Howard Beasey, Turkish Coalition of America Başkanı Lincoln McCurdy, KAGIDER Başkanı Sanem Oktar, İnci Holding Yönetim Kurulu üyesi Perihan İnci gibi 200’ün üzerinden konuk katıldı.

Gecenin açılışında konuşan TURKOFAMERICA Dergisi Kurucu Ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni Cemil Özyurt, başarıyı ödüllendiren tek kurum olduklarını ve bugüne dek farklı isimler altında Amerika’da pek çok ismi kamuoyunun dikkatine sunduklarını söyledi. Ödül alan isimlerden bazıları tek tek başarılarını anlatarak salona alkışlattı.

TOA Danışmanlık firması tarafından organize edilen geceye gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyleyen firma ortaklarından Cüneyt Gürkan, başlangıçta ‘acaba ilgi olur mu?’ diye korkarak başladıkları törenlerin her geçen gün daha da büyüdüğünü vurguladı. 2002 yılından beri yayınlanan TURKOFAMERICA, ‘’40 Under 40’’ listesinde, ilk sıraya aktif büyüklüğü 60 milyar dolar olan First Republic Bank’ın kıdemli üst düzey yöneticisi Hafize Gaye Erkan’ı koydu. Banka bünyesine 2014’te Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılan Erkan, Executive Vice President, Chief Deposit Officer ve Chief Investment Officer ünvanlarını da taşıyor. Erkan ödülünü bankanın kurucusu Herbert II’nin elinden aldı. Herbert, ödül töreni için San Francisco’dan New York’a geldi.

Listede Amerika’da kendi geliştirdiği konsept olan yıl boyu açık Noel mağaza zincilerinin sahibi Neslihan Hıdırlıgil de ödülünü İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci’den aldı. Silikon Vadisi şirketlerinden Xerox’un şirketlerinden Paulo Alto Research Center (PARC) CEO’luğuna atanan Tolga Kurtoğlu da katıldı.

40 kişilik listede yer alanlardan 28’inin katıldığı geceye California eyaletinden de yoğun ilgi vardı. Gecede, beş kişi de özel juri ödülüne layık görüldü. Ödül alan 9 isim gece için California’dan New York’a geldi. Gecede en fazla alkış alan isimlerden biri de Golden Globe juri üyeliğine seçilen ve Hollywood Foreign Press Association’ın 93 üyesinden biri olan Barbaros Tapan aldı. Tapan, gecede ‘’Gazetecelikte Mükemmellik’’ özel ödülü ile ödüllendirildi. Bahçeşehir Global’ın CEO’su Ahmet Köse, ‘’Eğitimde Mükemmellik’’, Gelecek Otomotiv’in sahibi Hekim Toloğ, ‘’Girişimcilikte Mükemmellik’’, İnci Holding Yönetim Kurulu üyesi Perihan İnci, ‘’Oto Endüstrisinde Mükemmellik’’ özel ödülüne layık görüldü. Suriyeliler’in yaşadıkları kampları gezerek günlük hayatlarını fotoğraflayan ve çektiği fotoğrafları Amerikan Kongresi ve üniversitelerinde sergileyen 16 yaşındaki öğrenci Sinem Oğuz da bir plaket ile ödüllendirildi. 

‘’Call of Duty’’, ‘’Modern Warfare’’ gibi çok bilinen bilgisayar oyunlarının tanıtım videolarını hazırlayan Ahmet Atalay, plaketini New York Ticaret Ataşesi Özgür Çelikel’den alırken, Google Inc’in kıdemli pazarlama müdürlerinden Esra Güler, Coca-Cola’nın stratejik pazarlardaki milyonlarca dolarlık pazarlama bütçesini yöneten ve son olarak Facebook’a transfer olan Hande Aksoy, geliştirdiği ürünleri dünyanın 80 milyonu aşkın bilgisayarlarında kullanılan internet güvenlik mühendisi Egemen Taş, Hollywood’ta 30’a yakın filmin müziğini yapan Pınar Toprak, Los Angeles’ta yapımcılık ve yönetmenlik yapan Emre Şahin, finans dünyasından Pınar Kip, Melih Kahya, Mehmet Kırdar, Solita Marcelli Amerika’daki Türklerin genç gururları arasında yer aldı. Egemen Taş’ın ödül töreni esnasında, 40 gencin hedefinin 2027 yılında her birinin 1’er milyar dolar servete ulaşmasını hedeflemelerini istemesi salondan alkış aldı.

Listeyi ABD’nin farklı eyaletlerinde yaşayan 8 danışma kurulu ve TurkofAmerica’nın yayın kurulu  
üyelerinin katkıları ile oluştu. Daha önce Amerika’nın En Etkin 50 ismini ve En Etkin 30 Türk-Amerikan Kadını’nı seçen TURKOFAMERICA Dergisi’nin listede yer verdiği isimler California’dan New York’a farklı 7 eyalette yaşıyor. Bankacılıktan spora, yazılım mühendisliğinden sanata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyorlar.



40 YAŞ ALTI 40 İSİM
#1 Hafize Gaye Erkan, Executive Vice President, Chief Investment Officer and Chief Deposit Officer, First Republic Bank (Finansal Kurum, Bankacılık) – New York / California
#2 Ömer Aşık, NBA Player, New Orleans Pelicans (Spor) – Louisiana
#3 Ersan İlyasova, NBA Player, Atlanta Hawks (Spor) – Atlanta
#4 Neslihan Hıdırlıgil, Founder and CEO of N&F Global Corp. (Perakende) – New York
#5 Egemen Taş, Senior Vice President of Comodo Group (Online Güvenlik) – New Jersey
#6 Barış Gültekin, Product Management Director, Android (Yazılım Geliştirme) - California
#7 Serdar Bulut, Software Engineering Manager at Facebook (Yazılım Mühendisliği) - California
#8 Coşku Turhan, Sn Lead Technical Director at Sony Pictures Imageworks (Film) – California
#9 Esra Guler, Senior Product Marketing Manager- Google, Inc - California
#10 Hande Aksoy, Global Client Partner, CPG at Facebook (Pazarlama) – New York
#11 Olçun Tan, Co-Founder / Visual Effects Supervisor Gradient Effects (Görsel Efect) – California
#12 Mehmet Gülay, President at City's Property Development Corp. (Emlak) – New York
#13 Çetin Amato, Co-Founder and Board Member at Milas Foods (Gıda) – New Jersey
#14 Pınar Toprak is a Turkish–American composer of film scores. (Müzik) – California
#15 Derya Taşkın, Deputy Mayor of Paterson, NJ (Kamu Yönetimi) – New Jersey
#16 Ceylan Ecer, Art Advisory (Sanat) – New York
#17 Gizem Salcigil White, Turkish Coffee Lady (Aktivist) – Washington, DC
#18 Solita Marcelli, Global Head of Fixed Income, Currencies & Commodities, J.P. Morgan Global Wealth Management (Varlık Yönetimi) – New York
#19 Mehmet Kırdar, SVP, Financial Advisor at Morgan Stanley (Finansal Danışman) – New York
#20 Melis Kahya, VP, General Atlantic Private Investment Firm (Özel Yatırım) – New York
#21 Pınar Kip, State Street Corporation, EVP at State Street (Finansal Servis) – New York
#22 Emre Şahin, CEO of Karga 7 Productions Company, Executive TV producer, Film Director (Eğlence) - California
#23 Onur Keçe, Founder, Found Beverage Company – New York (İçecek)
#24 Kaan Dağaltı, VP Godiva North America Business Development (Gıda Tüketim) – New York
#25 Ömer Er, Managing Partner at Middle Bridge Partners - (Venture Capital) – Washington, DC
#26 Sinem Saniye, Award-winning singer/songwriter (Müzik) – New York
#27 Efe Orhun, Managing Partner at Derivative Technology LLC, Startupbootcamp Mentor (Informasyon Güvenliği) – California
#28 Tolga Kurtoğlu, CEO, PARC (Sanal Gerçeklik) - California
#29 Umur Çubukcu, CEO and Co-Founder of Citus Data (Database Çözüm) - California
#30 Salih Eroglu, The founder of NBA Turkish Heritage Nights (Aktivist) – California
#31 Burcu Ünsal, Creator of Be-Live in U, an international thought leader as a Licensed NLP Trainer (Yaşam Koçluğu) – California
#32 Emre Erkul, SVP Marketing, Seminole Gaming (Kumarhane) - Florida
#33 Onur Haytaç,Founder and CEO of Benseron (Yazılım) - Florida
#34 Ahmet Atalay, Producer & Editor (Film) - California
#35 Refik Anadol, Media artist and director (Medya Sanatı) - California
#36 Güvenç Özel, Architect, artist and researcher (Mimar) - California
#37 Çetin Otar, Managing Partner of Excel Capital Management (Sermaye Yönetimi) – New York
#38 Alper Nakri, Emmy Award Nominee in 2014, Graphic Design, 3D Animation (Dizayn) - California
#39 Eren Bali, Co-Founder & CEO of Carbon, Co-Founder & Chairman of UDEMY – (Online Eğitim) - California
#40 Berk Algan, Director, IT Governance, Risk & Compliance for Silicon Valley Bank – (Bilgi Teknolojisi) - California