Amerika'dan İstanbul'daki Terör Mağdurlarına Yardım Eli

Çarşamba, 29 Haziran 2016 13:45 Facebook'ta Paylaş

Istanbul AttackNew York merkezli hayır kuruluşu Turkish Philanthropy Funds, İstanbul’daki terör saldırısında zarar gören kurbanların ve ailelerine yardım etmek amacı ile bir yardım fonu oluşturdu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 41 kişinin ölümü, 147 kişinin yaralanmasına neden olan terör saldırısına Amerika’dan el uzatmak isteyenler için oluşturulan fondan kimlerin yararlanacağı listeyen TPF, #IstanbulFund adıyla da bir hashtag oluşturdu. TPF President ve CEO’su İlhan Akbil yaptığı açıklamada, ‘’Bugün tüm dünyaya hepimiz İstanbuluz göstermek ve Türk insanının acılarını paylaştığımızı göstermek istiyoruz,’’ dedi.

Oluşturulan fonla, saldırıdaki kurbanlar ve ailelerine yardım eden kar amacı gütmeyen vakıflar, saldırıya ilk uğrayanlara yardıma gelenler, olay yerinde veya olay yerinde olmayan ama saldırıdan mental olarak etkilenen ve ilgili kişi ve kurumlar yararlanacak.

Vergi muafiyetine tabi yardımlar online olarak bu linkten veya çek yoluya yapılabilecek. Çek yoluyla yapılacak yardımlar Istanbul Fund adına yazılan çekler Turkish Philanthropy Funds, 216 E. 45th St, 7th Fl., New York, NY 10017 adresine gönderilebilir.

Telefonla ulaşıp bağış yapmak isteyenler de 646.530.8988 numaralı telefonu arayabilir. (Foto:Emrah Gurel/AP Photo)