2011 Ticari Liderlik Ödülü Ekim Alptekin'e Verildi

Salı, 01 Kasım 2011 09:50 Facebook'ta Paylaş
Amerikan Türk Konseyi (ATC) ve Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK), dün Washington'da düzenlenen bir törenle EA Grup Başkanı K. Ekim Alptekin’e ‘‘2011 yılı Ticari Liderlik Ödülü’’nü verdi. Ekim Alptekin ödülünü dün akşam Washington'da Ritz Carlton Oteli'nde Hillary Clinton’ın Amerika’yı temsil ettiği ve Savunma Bakanı İsmet Yılmaz himayesinde gerçekleştirilen konferans çerçevesinde ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ve T.C. Washington Büyükelçisi Namık Tan’dan aldı. EA Grup Başkanı Ekim Alptekin, 2009 yılında Amerikalı hafif jet üreticisi Eclipse Aerospace'e ortak olarak Türk sermayesi ile Amerika'da sanayi yatırım yapan ender iş adamları arasında yerini almıştı.
Türk Amerikan İş Konseyi'nin her yıl verdiği ‘‘Ticari Liderlik Ödülü’’ (Commercial Leadership Award) daha önceki yıllarda, Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerine bulundukları önemli katkı nedeniyle Bülent Eczacıbaşı, Şarık Tara, Rahmi Koç ve Güler Sabancı'ya da verilmişti. Türk Amerikan Ticareti’nin Oscar’ları olarak bilinen ödülün geçen seneki sahibi ise Godiva yatırımı nedeniyle Ülker Grubu olmuştu.

Ekim Alptekin ödül töreninde yaptığı konuşmada bir Türk işadamı olarak Amerika Birleşik Devletlerinde yatırımlar yapmaya devam edeceğini belirtti. (Hürriyet)