Google Medya Devi Olmaya mı Hazırlanıyor?

Perşembe, 24 Mart 2011 19:20 Facebook'ta Paylaş
Google'un basılı dergi kalitesinde çıkardığı online dergi yayın hayatına merhaba dedi. Think Quartely adıyla üç ayda bir yayınlancak dergi, ticari müşterilere email yoluyla gönderilecek. Dergide Google bloglarındaki yenilikler ve elektronik bültenler yer alacak.

Online dergi birbirinden ilginç grafik tasarımları ile dikkat çekiyor. Derginin ilk sayısı data konusuna ayrılırken, derginin bir sonraki sayısı Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Dergi satışını düşenmeyen Google yetkilileri, sadece Google ile iş yapan partnerlere ve reklamverenlere yönelik yayınlamayı planlıyor.

Google'ın yeni abone servisi spekülasyonları da beraberinde getirdi. Bazı kaynaklar Google'ın medya şirketi olma yolunda ilerlediği görüşünü dile getiriyor. Buna sebep olarak da Google'un sahip olduğu Youtube'un ünlüler için dijital video kanalı açma girişimleri, online reklam dünyasındaki büyük gücü ve alogritmasında yaptığı yenilikler ile web üzerindeki medya yapılanmasının geleceğini tamamen değiştirmesi buna gerekçe olarak gösteriliyor.