En Çok Ziyaret Edilen Site Sıralamasında Facebook, Yahoo'yu Geçti

Cuma, 24 Aralık 2010 16:18 Facebook'ta Paylaş
Dünyada en çok ziyaret edilen web sitesi sıralamasında Facebook, Yahoo'yu geçerek üçüncülük sırasına oturdu. comScore.com web sitesinin değerlendirmesine göre, Facebook'u dünya genelinde 648 milyon tekil kullanıcı ziyaret ederken, Yahoo'nun 630 milyon ziyaretçisi bulunuyor. Kasım 2010 verilerine göre şekillenen sıralamada bir önceki ay iki web sitesi birbirine çok yakın ziyaretçi sayısına sahipti. Ekim ayında iki sitenin yaklaşık 633 milyon ziyaretçisi vardı. Sıralamanın ilk iki basamağında ise 970 milyon ile Google ile 869 milyon ziyaretçi ile Microsoft yer alıyor.

Facebook dördüncü sıraya bundan 18 ay önce oturmuştu. Facebook halen Amerika'da online ortamda yayınlanan reklamların dörte birine sahipken, reklam pastasında Yahoo'nun iki katına karşılık geliyor.  Facebook kısa bir süre önce Google'dan sonra Amerika'nın en büyük ikinci video sitesi olmayı da başarmıştı. Yahoo'nun CEO'su Carol Bartz da en büyük rakiplerinin Google değil Facebook olduğunu açıklamıştı.

ABD genelinde ise halen Facebook aylık ziyaretçi sayısı açısından dördüncü sırada bulunuyor. Ayda 152 milyon ziyaretçisi bulunan Facebook, ABD içinde Yahoo'nun bir hayli gerisinde. Yahoo'nun ABD'de aylık ziyaretçi sayısı 181 milyon. Kaynak: Techcrunch.com