RodiMood'tan Kuzey Irak'a Mağaza

Salı, 14 Aralık 2010 15:15 Facebook'ta Paylaş
Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren RodiMood, yurtdışındaki 42’nci mağazasını Kuzey Irak’ta Erbil kentinde açtığını, önümüzdeki dönemde, Doğu Avrupa ve Rusya’da da mağazalar açmaya devam edeceğini bildirdi.
RodiMood'dan yapılan açıklamada, Türkiye'ye yakın olan coğrafyalarda yeni mağazalar açılmasının planlandığı belirtildi. Bu çerçevede 42'nci mağazanın açıldığı Kuzey Irak'ın ardından, bir sonraki mağazanın da Dahok’ta açılacağı kaydedildi. Yurt dışında RodiMood'un, Ukrayna’da 20, Azerbaycan’da 10, Özbekistan’da 1, Türkmenistan’da 1, Rusya’da 2, Kazakistan’da 1, Suriye’de 1, İran’da 2, Ürdün’de 1, Kuzey Irak’ta 1 ve Almanya’da 1 adet mağazası bulunduğu, öncümüzdeki dönümde Ortadoğu’nun yanı sıra Ukrayna, Doğu Avrupa, Rusya ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde büyümenin sürdürüleceği bilgisi verildi.

“ERBİL MAĞAZASI 500 BİN DOLARA MAL OLDU”
Kuzey Irak’ta Erbil kentinde açtıkları mağaza için 500 bin dolarlık bir yatırım yaptıklarını açıklayan RodiMood Genel Koordinatörü Ahmet Can, Erbil’deki Family Mall AVM’de açtıkları mağazadan sonra Süleymaniye’de inşa edilecek AVM’de ve ardından da Dahok’ta yeni mağazalar açacaklarını söyledi. Lübnan’ın Beyrut, Ürdün’ün Amman, Suriye’nin Şam ve Halep kentlerinde de RodiMood mağazaları açacaklarını ifade eden Ahmet Can, “Gümrük sorunlarının aşılması ile birlikte İran’ın önde gelen şehir merkezlerinde de büyümeye devam edeceğiz. Doğru iş ortakları ile doğru noktalarda ve doğru mağazacılık anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz. Yurtdışından oldukça yoğun bir talep var. Ama biz temkinli gidiyoruz” dedi. RodiMood’un şu anda Türkiye’de 75 ilde mağazalarının olduğunu söyleyen Ahmet Can, “Yurtdışındakiler ile birlikte toplam mağaza sayımız 177 olmuştur. 2011’de bu sayıyı 81 il ve farklı ülkeler ile birlikte 200’e çıkaracağız” dedi. Bu yılı 250 milyon TL ciro ile kapatacaklarını ifade eden Ahmet Can, 2011 yılında ise bu rakamı 350 milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. İSTANBUL (ANKA)