Genç Girişimciler Essex Street'te Dönerci Oldu

E-posta Yazdır
New York'ta fast food sektöründe Türk girişimcilerin açtığı mekanlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Manhattan'ın Downtown olarak anılan gece ve eğlence hayatının yoğun olduğu Essex Street'te 20 Kasım 2012 tarihinde yeni bir fast food mekanı daha hizmete açıldı. Daha önce New Jersey New Milford'ta Lodos Restaurant'ı açan Bahri Karaaslan ile Dünya ve Amerika Pizza Şampiyonluğu bulunan Hakkı Akdeniz'in ortaklaşa açtığı Döner Co. Essex Street'te haftanın yedi günü açık olmak üzere faaliyete geçti.

Amerikalı PPG, Polisan'ı Almak İstiyor

E-posta Yazdır
ABD’li dev Polisan’ın peşinde Kriz nedeniyle 18 yıl önce Polisan ile ortaklığını sona erdiren PPG Industries, şirketin çoğunluk hisselerine talip oldu. Polisan Holding’in Başkanı Necmettin Bitlis, “Çoğunluğu vermeyiz ama iyi para verirlerse tamamını satarız” diyor. Hürriyet Gazetesi'nden Emek Kaplangil'in haberine göre, kimya devi PPG Industries, 18 yıl önce kriz nedeniyle ayrıldığı Polisan’a yeniden ortak olmak için temaslara başladı.

Türk Şirketlere Yabancı Sermaye İlgisi

E-posta Yazdır
YABANCIYA SATAN SATANA
Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden biri olan Uyum'un İngiliz Tesco Kipa ile satış görüşmelerine başlaması Türk şirketlerine yabancı ilgisini yine gündeme getirdi. Eğitimden finansa, hazır giyimden ilaca kadar birçok sektördeki Türk firmaları yabancılara hisse sattı. Bazı firmalar hisselerinin tamamını satarken bazıları ise azınlık hissesi verip ortak almayı tercih etti. Yılbaşından bu yana gerçekleşen en büyük satın almalari Hürriyet muhabiri Eren Güler derledi. Satınalmalar şöyle:

THY, 15 Boeing Uçağını Filosuna Katıyor

E-posta Yazdır

Türk Hava Yolları (THY), önümüzdeki dönemde gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında Boeing firmasından 15 adet kesin, 5 adet de opsiyon uçağın satın alınmasına karar verdiğini açıkladı

Messi ve Kobe’ye 100 Milyon Dolar Bütçe

E-posta Yazdır

Dünyanın önde gelen futbol kulüpleri ve sporcularıyla tanıtımlara imza atan, son olarak da İstiklal Marşı’nın çalındığı reklamla gündeme gelen THY, bu faaliyetlere 100 milyon dolar bütçe ayırıyor. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, insanları bir sefer uçuşa ikna etmenin en iyi yolunun, reklam olduğunu belirterek, “THY’nin tanıtımı ve marka değeri için reklama büyük önem veriyoruz. Futbolun en önemli yüzü olan Messi ile basketbolun en önemli yüzü olan Kobe Bryant’ı aynı reklam filminde oynattık

Sayfa 11 / 65