Boyner Amerikalı Şirketle Ortaklığı Bitirdi, Hisseleri Geri Alıyor

E-posta Yazdır
Boyner Holding, 2007 yılında Boyner Büyük Mağazacılık ve Beymen'de ortaklık yaptığı Citi Venture Capital International (CVCI) ile ortaklığını sonlandırma kararı aldı. Boyner, 6 yıl önce 189 milyon dolara sattığı hisselerini 334 milyon dolara geri alacak. CVCI 2007 yılında Boyner Büyük Mağazacılık'ın toplam şirket değerinin 153.8 milyon dolar üzerinden yüzde 30'unu, Beymen Mağazacılık'ın da toplam şirket değerinin 285.2 milyon doları üzerinden yüzde 50'sini satın almış ve yaklaşık 189 milyon dolar ödemişti. 

Malatya Kayısısı ABD'yi Kırıp Geçirdi

E-posta Yazdır
Malatya kayısısı Amerikalılar'ı cezbedince ülkedeki yerli üreticiler iflasın eşiğine geldi. Yıllardır ABD'ye dökme ürün gönderen Türk firmaları da markalı ihracat için atağa geçti. Malatya kayısısı, fındıkta olduğu gibi yurtdışından büyük rağbet görüyor. 2012'de Malatya'dan dünyanın 95 ülkesine 102 milyon tonluk kuru kayısı ihracatı yapıldı. 298 milyon dolarlık bu ihracattan en fazla payı ise 14 milyon tonla ABD aldı. Buraya yapılan ihracat ne yazık ki dökme olarak gerçekleştiriliyor. ABD'li şirketler de Türk kayısısını paketleyip, kendi markalarını yaratıyor.

Tulumba.com 10. Yıl Partisi New York Drom'da

E-posta Yazdır
Tulumba.com 10. yılını New York'ta vereceği özel bir partiyle kutluyor. Drom gece kulübünde 9 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek partide Gypsy All Stars sahne alacak. Partiye katılmak isteyenler Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine email göndererek partiye katılabilir. Giriş ve içecek ücretsiz. DROM 85 Ave A NYC (Bet. 5th and 6th Streets, New York, NY 10009

Tulumba.com 10. Yılını Süpriz Hediyelerle Kutluyor

E-posta Yazdır
2003 yılında etnik pazara yönelik online ürün satış konsepti ile e-ticaret sektörüne adım atan tulumba.com, 10. yılını müşterilerine sunduğu çeşitli hediyelerle kutluyor. 10 yılda ABD'nin en büyük etnik online pazarını oluşturduklarını söyleyen Tulumba CEO'su Koray Yılmaz, yüzbinlerce ürünü müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşterilere ulaştırmanın çok da göründüğü kadar kolay olmadığını söyledi. Türkiye'deki ofisleri vasıtasıyla Amerika pazarına girecek ürünlerin alımını yapan tulumba.com, faaliyet gösterdiği süre zarfında pek çok Türk malının da ABD pazarına girmesine vesile oldu.

Türk Markaları İlk 500'de Yok!

E-posta Yazdır

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan ‘Dünyanın En Değerli 500 Markası; Global 500 2013” çalışması sonuçlandı. Geçen yıl da dünyanın en değerli markası olan Apple, bu yıl marka değerini yaklaşık 17 milyar dolar artırarak, listede yine ilk sırada yer aldı. Geçen yıl 70.6 milyar dolarlık marka değerine sahip olan ve bu değeri 2013’te 87.3 milyar dolara yükselten Apple, böylece iki yıl üst üste dünyanın en değerli markası oldu.

Sayfa 9 / 65