PRNet A.Ş ‘Uluslararası Kalite Ödülü’ne Layık Görüldü

E-posta Yazdır
Business Initiative Directions (BID) tarafından Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan yıllık toplantılarda, 118 ülkeden şirket liderlerinin bir araya gelerek yaptıkları oylama sonucunda ‘Kalitede Uluslararası Yıldız’ (International Star Award for Quality-ISAQ)  ödülünü bu yıl PRNet A.Ş kucakladı. Daha önceki yıllarda bu ödüle layık görülmüş şirketlerin oyları ile Altın Kategoride ödüllendirilen PRNet, kaliteyi temel alan hizmet anlayışı ile medya takip ve raporlama alanında farkını bir kez daha ispatlamış oldu.

Borsa İstanbul'a, Dünya Devi Nasdaq Ortak Oldu

E-posta Yazdır
Amerikan devi Nasdaq, Borsa İstanbul'un yeni ortağı oldu. Anlaşmayı Nasdaq OMX grubu ünlü Times meydanından duyurdu. Nihai imza ise Eylül ayında atılacak. 3 Nisan'da kurulan Borsa İstanbul A.Ş.'nin sermayesi 423 milyon TL olarak açıklanmıştı. Bir süredir birçok kurumla ortaklık görüşmeleri yürüten Borsa İstanbul ortaklığı ABD merkezli dünya devi Nasdaq ile gerçekleşti. Dünyada 24 borsa yöneten Nasdaq Borsa İstanbul'a ortak oldu. Anlaşmayı Nasdaq New York'un ünlü Times meydanındaki dev ekrandan duyurdu ve o anın fotoğrafını servis etti. Nasdaq ayrıca 50 ülkede 70 borsaya teknoloji desteği veriyor.

İstanbul Borsası Stratejik Ortaklık İçin İbre ABD'den Yana

E-posta Yazdır
Stratejik ortaklık görüşmeleriyle gündeme gelen Borsa İstanbul (BIST) için, ibre Amerika’yı gösteriyor. BIST’in aradığı ‘küresel oyuncu ve teknoloji sağlayıcı’ kriterlerine uyan ABD merkezli Nasdaq OMX’in ortaklığa en yakın aday olduğu belirtiliyor. Nasdaq OMX, Ermenistan Borsası dahil dünyada 24 borsası bulunuyor. Kurum 50 ülkede 70 borsaya teknoloji desteği veriyor. İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında yeniden yapılandırılan Borsa İstanbul’da (BIST) stratejik ortaklık görüşmelerinde sona yaklaşılırken, ibre Amerika’yı gösteriyor.

500 Büyük Hâlâ Bir Walmart Etmiyor

E-posta Yazdır
Fortune Türkiye’nin belirlediği ‘en büyük 500’ şirketin net satışları 615 milyar TL’yi buldu. Buna karşılık Türkiye’den ilk 500 şirketin toplamı bile ABD birincisi Walmart’a yaklaşamıyor. Tüpraş, ekonomi dergisi Fortune’un, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği “Fortune  500”de, 47 milyar 99 milyon lira net satış ile ilk sırada yer aldı. Bu şirketi 20 milyar 202  milyon 160 bin lira ile OMV Petrol Ofisi ve 17 milyar 139 milyon 179 bin 569 lira ile Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.(TEDAŞ) izledi.

Güllüoğlu Miami Şubesi Açıldı

E-posta Yazdır
Baklavacı Güllüoğlu Florida’nın Miami şehrinde yeni şubesini hizmete açtı. ABD’de ilk olarak New York ve New Jersey'de hizmet vermeye başlayan Gülloğlu, Miami’de açtığı yeni şubesi ile gurbetçilere baklava ve Türk simiti ikram edecek. Miami’nin en işlek bölgelerinden Coral Gables’te açılan Güllüoğlu, kısa sürede büyümeyi hedefliyor.

Sayfa 6 / 65