Dünya Devleri Yatırım İçin Dolmabahçe'de Buluşacak

E-posta Yazdır
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ekonomi Bakanlığı’nca düzenlenecek 8. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’na, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Dünya Bankası Başkanı ve Avrupa Yatırım Fonu İcra Kurulu Başkanı başta olmak üzere, aralarında Citigroup, Alstom, EON, Hitachi, Huawei, Sumitimo, ThyssenKrup, Burgan Bank ve Suud Nesma Holding gibi dünya devi şirketlerin olduğu 17 büyük grubun başkan ve CEO’ları katılacak. Toplantıda, TİM, TÜSİAD, TOBB ve YASED Başkanları da bulunacak.

Bayramda Türkiye En Çok Amerika'dan Arandı

E-posta Yazdır
Bayram tatili boyunca yurtdışından Türkiye'ye en çok arama, Turkcell verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri'nden yapıldı. ABD'yi İtalya ile onbinlerce Türk hacının bulunduğu Suudi Arabistan takip etti. Turkcell kullanıcıları 12-20 Ekim arasında 2 milyar 293 milyon 663 bin 565 dakika telefon görüşmesi yaparken, aynı tarih aralığında 2 milyar 232 milyon kısa mesaj, 3 milyon 152 bin de görüntülü mesaj attı.Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü, "Bayram boyunca 7/24 çalıştık. İletişim trafiğini iyi yönettik" dedi. 

Avukat Aksakal: ''Amerika Yasa Dışı Göçmenleri Nereye Kadar Görmemezlikten Gelebilir?''

E-posta Yazdır
Amerika'da 10 milyonu aşkın yasa dışı göçmeni yakından ilgilendiren ve Kongre'den geçmeyi bekleyen yeni yasa tasarısı pek çok kişinin hayalini süslüyor. Cumhuriyetci Kongre üyelerinin yoğun olduğu Meclis'te yasanın çıkması zor görünse de, göçmen avukatları bu konuda umutlu. New York'ta göçmenlik hukuku alanında çalışan Avukat Birsen Aksakal, ''Kongre'den yeni göçmenlik yasasının geçmesi zor gözüküyor fakat yasa dışı göçmenler, daha ne kadar görmemezlikten gelinebilir,'' diyor.

Dervish Restoran Müşterilerine Kapılarını Kapadı

E-posta Yazdır
New York'un dünyaca ünlü Times Square Meydanı'na en yakın Türk restoranlarından biri olan Dervish geçtiğimiz hafta kapandı. Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Salim Görür tarafından 2000 yılından beri işletilen Dervish Restaurant geçtiğimiz haftlarda satılmıştı. New York’un Times Square bölgesinde bulunan restoranın yerine ticaret merkezi yapılacak. New York’un dünyaca ünlü Times Square bölgesinde faaliyet gösteren restoranın faaliyet gösterdiği bina 10,6 milyon dolara satılmıştı.

Cem Uzan'ın Zulası Bulundu

E-posta Yazdır
ABD Bankacılık müfettişleri, Uzan Ailesi’nin Türkiye’den kaçırdığı efsane servete ilişkin ipuçlarına ulaştı. Servetin tutarı belirlenemezken, Uzanlar’ın parasının bulunduğu belirtilen Ürdün’deki bir finans kuruluşuyla Avrupa’daki altı uluslararası banka arasındaki para transferlerini mercek altına aldı. Soruşturmayı geçen yıl Standart and Chartered’la İran arasında yapılan milyarlarca dolarlık karapara trafiğini ortaya çıkartarak büyük üne kavuşan New York Bankacılık Otoritesi yetkililerinden Benjamin Lawsky yürütüyor.

Sayfa 4 / 65