Sarar, Texas, Hollywood ve Las Vegas Mağazalarını Kapattı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel- Türkiye'nin önde gelen erkek giyim markası Sarar son bir yılda Amerika'daki dört mağazasını kapattı. ABD'de halen 9 eyalette 13 mağaza ile faaliyet gösteren Sarar, West Hollywood Sunset Plaza (yukarda resimde görünen), Texas'ın Allen şehrindeki Allen Premium Outlets (aşağıda) ile Las Vegas'taki ünlü Venetian Hotel ve Palazzo Hotel'de yer alan iki mağazasını iş hacimlerinin düşük olması nedeniyle kapattı. Ünlü giyim markası halen Illinois (Aurora ve Rosemont), Florida (Orlando), Georgia (Dawsonville), Nevada (Las Vegas), Missouri (Chesterfield), New Jersey (Paramus ve Little Falls), New York (Madison Avenue, Wall Street ve Central Valley), Virginia (McLean), Washington, DC'deki mağazaları ile hizmet veriyor. 

Bind Chocolate New Jersey'de Mağaza Açtı

E-posta Yazdır
Turk Avenue Özel- New Jersey'nin Cliffside Park şehrine yeni bir Türk mağaza zinciri daha adım attı. Simit & Smith, Güllüoğlu gibi zincirlere, Türkiye'de 42 yıldır çikolata sektöründe faaliyet gösteren Bind de eklendi. Sade bir törenle açılışı yapılan mekanda satılan çikolatalar Türkiye'de yapılıyor. Özel düğün, nişan gibi etkinliklerde kişiye özel çikolata aranjmanları da hazırlayan Bind Çikolata'nın satış direktörlüğünü ise Simge Duysak yapıyor.

Kobe ve Messi Yeni THY Reklamında Yine Karşı Karşıya

E-posta Yazdır
THY'nin Messi ve Kobe Bryant'lı yeni reklam filmini gösterime giriyor. Özay Şendir'in Star'da yer alan haberine göre, Kobe Bryant'ın da katılımıyla ABD'de düzenlenen lansman toplantısıyla yeni reklam filmi gösterildi. Toplantıda ayrıca, yeni slogan da tanıtıldı. THY'nin "Globally Yours" sloganı yerine artık "Widen Your World" olacak. Yeni reklam filminden çok ümitli olan THY'nin önceki filmi izlenme rekoru kırmıştı. THY'nin reklam filminde oynayan Kobe de toplantıya katılanlar arasında yer aldı. Reklam filmini izledikten sonra bir konuşma yaptı ve soruları cevaplandırdı. Filmin setinde Messi'yle olan anılarını anlatan Kobe, Messi'nin dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu söyledi.

Amerikalı Türklerin Bankaları

E-posta Yazdır
Cemil Özyurt - Turk Avenue - Amerika'da Türk bankalarıdan sadece iki tanesinin şubesi var. Vakıfbank ve Ziraat Bankası New York şubeleri ile faaliyet gösteriyor. Vakıfbank Türk girişimcilerin ticari krediler ile destek olurken, Ziraat Bankası daha çok hükümetler arası para transferinde etkin olarak görev yapıyor. ABD'de ''Community Bank'' adı verilen ve küçük bölgesel bankalarla faaliyet gösteren Türk girişimciler de var. Metin Negrin, Manhattan merkezli Savoy Bank'ın en büyük hissedarı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. 23 yılı aşkın süredir New York'ta finans ve emlak deneyimi olan Negrin, 2002 yılından beri emlak yatırım şirketi Lexin Capital'i yönetiyor.

DFH Arızayı! Nihayet Giderebildi

E-posta Yazdır
DFH Network şirketinin uydu uplink sisteminde oluşan arıza giderilerek uplink sisteminin yeniden kurulma islemi tamamlandığı bildirildi. Amerika'da 1998 yılından beri Türk kanallarının seyredilmesine imkan tanıyan DFH Network'ün bir haftayı aşkın süredir yayınlarına ulaşılamıyordu. DFH Network'ten yapılan açıklamada, tüm DFH kanallarının en geç 3 Aralık Salı günü 1:00 PM PST ile uydudan izlenebileceği kaydedildi. Açıklamada, ''DFH kanallarınızın tüm uydu alıcılarında otomatik olarak geri gelmesi beklenmektedir. Eğer uydu alıcınızda kanallarınızın tümünü göremezseniz websitemizde takip edebileceğiniz talimatlar ile kanalları uydu alıcınıza yükleyebilirsiniz,'' denildi. 

Sayfa 3 / 65