KÜLTÜR & SANAT

Hadise, Terim’in Kızını Reddetti Twitter Karıştı!

E-posta Yazdır
Galatarasay Teknik Direktörü Fatih Terim’in Amerika’da moda eğitimi gören kızı Buse Terim, hazırladığı blog’ta ünlü isimlerin giyim dolaplarını takipçileriyle paylaşıyor. Geçen aylarda babasının da kıyafet dolabını görüntüleyen Terim, son olarak Hadise’yle temasa geçti. Ancak Hadise, dolabının özel olduğunu ileterek Terim’e olumsuz cevap gönderdi. Buse Terim de bu durumu hem twitter, hem de facebook sayfasından “Hadise’nin ablası tarafından bana iletilen mesaj dolabının çok özel olduğu ve bana açmayacakları.. O yüzden hepinizden özür diliyorum” notuyle takipçileriyle paylaştı.

Vortvots Vorodman Kilisesi 2.2 Milyon Lira Restorasyonla Yeniden Açıldı

E-posta Yazdır
Rahatsızlığı dolayısıyla fiilen patriklik görevini yerine getiremeyen II. Mesrob Mutafyan’ın hayali gerçekleşti. Kumkapı’da bulunan Ermeni Patrikhanesi’nin karşısında bulunan ‘Meryem Ana Katedrali’ külliyesindeki Vortvots Vorodman Kilisesi (Gök gürültüsünün çocukları) birkaç ay önce 2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi kapsamında restore edilip açıldı.

Gray's Anatomy Dizisinin Dr. Burke'sinden Erdoğan'a Ziyaret

E-posta Yazdır
ANKARA - Başbakan Erdoğan, ABD’li aktör Isaiah Washington’u kabul etti. Washington, 3 çocuğu ve eşiyle AK Parti Genel Merkezine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ’’Neden buradasınız’’ sorusuna Washington, ’’Başbakan Erdoğan ile bir araya gelmek için Ankara’dayım. Çünkü Erdoğan’ın çok büyük hayranıyım. Barış ve refaha dayalı felsefesinin büyük bir destekçisiyim. Onunla Afrika’ya ilişkin yaptığım bazı çalışmalarımla ilgili düşüncelerimi paylaşacağım’’ yanıtını verdi.

Dünyanın En Eski Satış Senedi Mardin'de

E-posta Yazdır
Yaklaşık 3 bin yıl önce iki kişi arasında ve şahitliklerle yapılan meyve bahçesi satışının senedi, Mardin Müzesi'nde segileniyor. M.Ö. 7-8. yüzyıla ait olan senet, bir meyve bahçesinin satışına ilişkin. Eserin çok sayıda yerli ve yabancı turisti kente çekmesi bekleniyor. Tabletle ilgili açıklama, Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, Prof. Dr. Hayat Erkanal başkanlığında Nusaybin ilçesine 4 kilometre uzaklıktaki Gırnavaz Höyüğü'nden 1994 yılında gerçekleşirilen kazılarda çıkarılan tabletin, yaklaşık bir yıldır müzede sergilendiğini söyledi.

Zülfü Livaneli Gökyüzü Herkesindir Turuyla ABD ve Toronto'ya Geliyor

E-posta Yazdır
Bu yıl 40. sanat yılını kutlayan sanatçı Zülfü Livaneli, ABD'de ocak ayında ''New York Gypsy All-Stars'' grubuyla ''Gökyüzü Herkesindir Kuzey Amerika'' turuna çıkacak. Turu organize eden Serdar İlhan tarafından yapılan açıklamada, Zülfü Livaneli ve New York Gypsy All-Stars grubunun 14 Ocak'ta Chicago'da, 17 Ocak'ta Washington'da, 20 Ocak'ta New York'ta ve 21 Ocak'ta Kanada'nın Toronto kentinde konser verecekleri bildirildi. Zülfü Livaneli, New York Gypsy Stars ile bu yıl Haziran ayında New York'taki ünlü Central Park'ta üçüncüsü düzenlenen ''İstanbulive'' konserinde şarkılarını seslendirmişti. AA

Sayfa 19 / 55