KÜLTÜR & SANAT

Arabesk Müziğin Babası Müslüm Gürses'in Kritik Saatleri

E-posta Yazdır
Yaklaşık 4 aydır yoğun bakımda tutulan Müslüm Gürses dün sevenlerini üzdü... Sabah saatlerinde Gürses'in hayatını kaybettiği haberi geldi. Menajeri Nevzat Takmaz "her şey bitti artık" dedi... Ardından doktoru Gürses'in kötü haber geldi. Gürses'in tedavi gördüğü hastane sanatçının öldüğü haberini doğrulamasa da 'kaybedebiliriz' dedi, menajeri Nevzat Takmaz ise ''Artık bitti her şey'' ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Twitter'daki hesabında ünlü sanatçıyı yitirdiğimizi açıkladı. Bir süre sonra da o tweeti sildi. Bu arada Muhterem Nur da kötü haberi alınca yakınlarının kolları arasında gözü yaşlı hastaneye koştu.

Los Angeles Turkish Film Festival Başlıyor

E-posta Yazdır
AA - ABD'nin California eyaletinde yapılacak 2. Los Angeles Türk Film Festivali bugün başlıyor.Festivalin bu yılki jüri başkanı, Semih Kaplanoğlu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine tarihi Mısır Sineması'nda yapılacak olan festival, 3 Mart'a kadar sürecek. Ön elemeleri geçerek finale kalan yarışmacıların Los Angeles'ta ağırlanacağı festivalde, kısa filmlerin yanı sıra, Türk sinemasının önemli uzun metraj yapımları gösterilecek.Türk filmlerini Amerikan sinemasının kalbi Hollywood'la buluşturacak festival, ünlü Türk yönetmenleri Amerikalı sinemaseverlerle bir araya getirirken, genç Türk yeteneklere ise Amerikan sinema dünyasıyla tanışma fırsatı sunacak.

Tiyatro Sanatçısı Nilgün Belgün, New York ATKB'nin Konuğu Oluyor

E-posta Yazdır

Amerika Türk Kadınlar Birliği Dünya Kadınlar Günü kutlamasi çerçevesinde bu sene Nilgün Belgün ile New York'u buluşturmaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda tiyatro sanatçıları Derya Baykal, Yıldız Kenter, Yazar Buket Uzuner gibi isimleri ağırlayan Amerika Türk Kadınlar Birliği, Nilgün Belgün'ün 'Aşk ve Komedi Show' oyununu da ev sahipliği yapacak. Belgün'ün beş yıl önce yazdığı kitabını da okurlarına imzalayacak.

Jennifer Lopez Artık İstanbullu

E-posta Yazdır
İstanbul'da 3 konser veren dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez, Sofya konseri sonrasında Varyap ve Gap'ın ortak yapımı olan Metropol İstanbul projesinden aldığı dairenin teslim töreni için yeniden İstanbul'a geldi. Basın toplantısına Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız ve Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş katıldı. Lopez, 2013 yılında bitecek olan projenin temsili anahtarını ve tapusunu aldı.

Hollywood Yıldızı Turhan Bey Öldü

E-posta Yazdır

Hollywood'da "Türk lokumu" lakabıyla ünlenen Türk asıllı Avustralya doğumlu Turhan Bey, 90 yaşında hayatını kaybetti. 1940'lı yıllarda Errol Flynn, Katherine Hepburn, John Wayne, Peter Lorre ve diğer bir çok Hollywood yıldızıyla birlikte önemli filmlerde oynayan Turhan Bey, 30 Eylül'de Parkinson hastalığına yenik düştü.

Sayfa 11 / 55