SOSYAL MEDYA

Avrupa'nın En Çok Online Video İzleyen 2. Ülkesi Türkiye!

E-posta Yazdır
comScore’un Avrupa genelinde Video Metrix servisini sunduğu pazarlardaki verilerine göre Türkiye, Almanya’dan sonra kişi başına izlenen video bazında Avrupa’nın en büyük ikinci online video pazarı oldu. Nisan 2011 tarihli rapora göre Almanya’da izleyici başına 186.9 video gösterimi düşerken, listenin ikinci sırasında yer alan Türkiye’de izleyici başına 168.6 video düşüyor. İngiltere 166.4 video ile üçüncü sırada yer alırken, İspanya 150.9 video ile dördüncü sırada bulunuyor.

Facebook Yüzleri Otomatik Bulacak

E-posta Yazdır

Facebook'un güvenliği, sitenin popülerleşmeye başladığı günden beri sorgulanıyor. Facebook'un güvenirlik sorunu tartışmaları, aylar önce sildiği bir fotoğrafı karşısında gören genç bir kadının bunu basına açıklamasıyla yeniden alevlenmişti. Daha sonrasında, sitenin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg'in profilinin bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğraması Facebook güvenilk anlayışının sorgulanmasına neden oldu. Zuckerberg ve arkadaşlarının bu konu hakkında çok fazla kafa patlattıklarını ve güvenliği en üst seviyeye getirmeye çalıştıklarını birçok defa okudum. En azından ortada bir ‘iyi niyet’ söz konusu.

A Milli Takımı'nı Facebook'ta 76 Bin Kişi İzledi

E-posta Yazdır
A Milli Futbol Takımının EURO 2012 grup elemelerinde Belçika ile yaptığı karşılaşmayı, Türk Telekom’un Facebook fan sayfasından 76 bin kişi canlı izledi. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom, bir ilke imza atarak milli takımın Belçika mücadelesini Facebook üzerinden canlı olarak yayınladı. A Milli Futbol Takımının, EURO 2012 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde, Brüksel’de Roi Baudouin Stadı’nda oynadığı maç, Türk Telekom’un Facebook fan sayfası “Futbol Sen Bizim Her Şeyimizsin” üzerinden canlı olarak yayınlandı.

A Milli Takımın EURO 2012 Avrupa Heyecanı Türk Telekom ile İlk Kez Facebook’ta Canlı Yaşanacak

E-posta Yazdır
Türk Futbol A Milli takımının,  Brüksel'de Roi Baudouin Stadı'nda  Belçika ile oynayacağı EURO 2012 grup elemeleri maçı, Türk Telekom’un Facebook fan sayfası “Futbol Sen Bizim Her Şeyimizsin” üzerinden canlı olarak izlenebilecek.  Uygulama, bir milli maçın Facebook’ta yayımlanması itibarıyla Türkiye’de bir ilk olacak.

LinkedIn New York Borsası'nda Çoştu

E-posta Yazdır
New York Borsası'nda 19 Mayıs'ta halka arz edilen sosyal ağ sitesi LinkedIn ilk gün tahmin edilenin 94 dolar üzerinde fiyattan işlem gördü. 45 dolardan halka arz edlen hisseler yüzde 108 fazla fiyattan işlem gördü. Gün içinde 122 dolara kadar çıkan hisseler, 30 milyondan fazla kez el değiştirdi. 94 dolarlık hissebaşı değeri ile şirketin piyasa değeri 8.9 milyar dolara çıktı. Şirketin piyasa değerinin 2010 yılından elde ettiği 243 milyon dolarlık cirodan 36 kez daha fazla değere ulaştı.

Sayfa 13 / 22