SOSYAL MEDYA

Facebook'a İddialı Bir Rakip Geliyor

E-posta Yazdır
Facebook'a alternatif olarak tasarlanmış açık kaynak kodlu bir sosyal ağ yapısı olan Diaspora'nın yaratıcıları, henüz yazmaya başladıkları kodları Eylül 15'te tüm dünyayla paylaşacak.

İnternette Sörf Yapmanın Pahalıya Patladığı Ülkeler

E-posta Yazdır

1992'den bu yana hizmet veren anti-virus şirketi AVG'nin yaptığı araştırmaya göre, Rusya ve Türkiye'deki internet kullanıcılarına virüs bulaşma olasılığı hayli yüksek. Rakamlar gösteriyor ki; Türkiye'de 10, Rusya'da ise 15 web kullanıcısından biri virüse yakalanıyor.

Facebook'taki Yorumlara Fransız Kalmayın.. XIHA'yı deneyin

E-posta Yazdır
Eğer Facebook yada Twitter hesabınızda farklı dillerde konuşan arkadaşlarınızın sayısı günden güne artıyorsa, onların statü güncellemelerini anlamak zamanla zorlaşacaktır. Twitter'da takip ettiğiniz insanların veya Facebook'taki arkadaşlarınızın yorumlarını; İngilizce'den, Rusça'dan ve nicelerinden Türkçe'ye çevirmek gerçekten çok zahmetli. Çünkü onların tam olarak ne ima ettiklerini anlayabilmek için kullandıkları dillerin yapısını bilmek gerekiyor. Grammeri nasil, bir kelimenin birden çok anlamı var mı varsa onlar neler?

Dr. Kevin Niksarlı, MD Gözünüze Gözü Gibi Bakıyor

E-posta Yazdır
Melda Akansel, New York - LASIK ya da tıp biliminde bilinen adıyla “Laser-Assisted in Situ Keratomileusis” (Lazer eşlikli korneanın yerinde şekillendirilmesi) ilk kez Kolombiyalı göz doktoru Jose Barraquer tarafından 1949 yılında keşfedildi. LASIK cerahisi 1989 yılında Lucio Buratto (İtalya) tarafından geliştirildi. 1990 yılında Ionnis Pallikaris (Yunanistan) tarafından korneadan kesilen flebin küçük bir kısmı kesilmeden bırakılarak menteşeli LASIK tekniği geliştirildi. Bu teknik günümüzde modern LASIK cerrahisinde kullanılıyor. 

İş Alanları Artık İnternette Oluşturuluyor

E-posta Yazdır
Avrupa'nın 7'inci büyük internet nüfusuna sahip olan Türkiye'de, Türk firmaların yüzde 46'sı yeni iş alanlarını ve müşterilerini internet üzerinden oluşturuyor. İş alanları çözümlemesinde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Regus’un yaptığı araştırmaya göre bu firmalar, internetteki sosyal ağlar üzerinden yapılan ticaret için, pazarlama bütçelerinden yüzde 25 yer ayırıyorlar. 

Sayfa 21 / 22