ŞİRKET TANITIMLARI

Gama & GE Ortaklığı Hızlı İlerliyor

E-posta Yazdır
İrlanda Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kenti olan Cork’un güneyindeki Whitegate şehrinde Gama ve General Electric konsorsiyumu tarafından yapımı tamamlanan 450 MW gücündeki kombine çevrim elektrik santrali işletmeye açıldı. Gama yöneticileri, İrland Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Michael Martin ve büyükelçi Altay Cengizer’in katıldıkları törenle, Whitegate Elektrik Santrali İrlanda’nın tek doğalgaz dağıtım ve tedarik şirketi (ve projenin işvereni) Bord Gais Eirann’a devredildi.

İki Eski Arkadaşın Yenilikçi Hukuk Şirketi: Karaahmet Luz & Greenberg LLP

E-posta Yazdır

Karaahmet and GreenbergBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Karaahmet Luz & Greenberg LLP hukuk alanındaki uzmanlıklarını çok yenilikçi ve rekabetçi bir bakış açısıyla birleştiren iki eski arkadaşın sahibi olduğu New York'un başarılı hukuk firmalarından biri. Henüz birleşmeleri bir yıli bile doldurmamasina ragmen oldukça başarılı olan firmanın ortaklarından Barbaros Karaahmet ve Michael Greenberg ile şirketin kuruluş hikayesini, hizmet verdikleri alanları ve geleceğe yönelik planlarını konuştuk. 

Lazzoni US: 'Avrupa Kalitesini Asya Fiyatına Bulabileceğiniz Prestijli Mobilya Markası'

E-posta Yazdır

Lazzoni USBurcu Baykurt - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız - Türkiye'nin prestijli mobilya markası Lazzoni, Mart 2010'dan bu yana New York'un Chelsea bölgesinde 7. Avenue ve 18. Sokak'ın kesiştiği yerde New Yorklulara hizmet veriyor. 600 m2'lik bir alana kurulan şık bir showroom'da hem modern tasarımlı mobilyalarını hem de ev dekorasyonu konusundaki uzmanlığını Amerikalılarla paylaşıyor. Yaklaşık bir yıldır Amerika'da faaliyet gösteren Lazzoni operasyonunun başındaki Efe Kababulut ile açtıkları showrooum'un ilk altı aylık performansı ve Lazzoni US'in geleceğe yönelik beklentilerini konuştuk.

Amerika’nın İlk “Türk Mall”u Açılıyor

E-posta Yazdır
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk firmaları ilk kez bir alışveriş merkezinde bir çatı altında biraraya getiriliyor. Üzerinde 1999 yılından beri çalışılan bu projede 35.000 square feet İstikbal mobilya mağazasıyla birlikte gıda, giyim, hediyelik eşya, medikal/hukuk ofisleri olmak üzere 10’a yakın Türk mağazası ve iş yerini birarada bulunduracak.

Türkiye-ABD Arası Yükün Yüzde 40’ını Turkon Taşıyor

E-posta Yazdır
Secaucus, NJ - Türkiye – ABD arasında deniz yük taşımacılığının yüzde 40’ını Turkon gerçekleştiriyor. 1997 yılında iki gemi  ile Türkiye-ABD arası taşımacılık hizmeti vermeye başlayan ve ilk seferinde sadece yedi konteyner taşıyan Turkon, altı gemi ile iki ülke arasındaki ticari malların taşınmasında önemli bir rol üstleniyor. Turkon, 32 bin konteyner ihracat, 32 bin konteyner da ithalat kapasitesi ile çalışıyor.

Sayfa 15 / 16