ŞİRKET TANITIMLARI

Türkiye'nin İlk Özel Diş Hastanesi Dentistanbul Büyüyor

E-posta Yazdır
Türkiye’nin İMKB indikatör ilk 100 şirketinden biri olan Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Türkiye’nin ilk özel diş hastanesi Dentistanbul’un yüzde 100 hissesini Kasım 2010 tarihi itibariyle satın almasının ardından 1 milyon TL yatırım yaptığını açıkladı. Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın, Türkiye’nin ilk özel diş hastanesi Dentistanbul’u satın alma süreci ve gelecek dönem büyüme stratejileri İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı.

Vanessa V. Seçkin, Manhattan Ofisi İle Türk-Amerikan Toplumunun Hizmetinde

E-posta Yazdır

Amerikan İstatistik Bürosu verilerine göre 1970'li yıllardan bu yana Türk göçmen sayısında yılda 2 bin civarında bir artış yaşanıyor. Özellikle New York ve New Jersey civarında yoğunlaşan Türkler, küçük işletmeler açarak ekonomiye katkıda bulunuyor. Yine Türkiye, yılda ortalama 12 bin öğrenci ile ABD'ye en fazla öğrenci gönderen 10 ülke arasında bulunuyor. Turistik veya göçmen olarak ABD'ye her yıl 55-60 bin civarında Türk geliyor. Artan Türk nüfusunun ihtiyaçlarını karşılamak için profesyonel hizmet sunan şirket sayısı da artıyor. Farklı sektörlerde çalışan Türk profesyonellerin yabancı eşleri de Amerikalı Türklere yönelik pazara açılarak müşteri kitlesini çeşitlendiriyor. New Jersey'nin Hackensack University Medical Center'da ağrı doktoru olarak isim yapan Ali İnanç Seçkin'in eşi Vanessa Seçkin de Manhattan'da açtığı hukuk ofisi ile Türklere de hizmet vermeye başladı.

Türk Rönesans şirketinden Sibirya’ya 210 Milyon Dolarlık AVM Yatırımı

E-posta Yazdır
Rönesans Holding'e ait Renaissance Development, Rusya’nın Novosibirsk kentinde dev ticaret ve eğlence merkezi açtı. “Aura” isimli AVM'de 200 mağaza faaliyet gösterecek. Amerikan yatırım fonu ile birlikte inşa edilen AVM yaklaşık 150 milyon avroya (210 Milyon dolar) mal oldu. Cihan Haber Ajansı'na açıklamada bulunan Renaissance Development Müdürü Elhan Kerimli, AVM'nin ön açılışını gerçekleştirdiklerini, kapsamlı açılışın Nisan ortasında yapılacağını duyurdu.

Ziraat Bankası 17 Ülkede 76 Şubeye Ulaştı

E-posta Yazdır
Yurtiçi ve yurtdışında en yaygın ağa sahip Türk bankası olan Ziraat Bankası büyümeye devam ediyor. Yakın coğrafyada büyüme temel hedef ve stratejisi doğrultusunda, Suudi Arabistan’da açtığı Cidde Şubesi ile dünyadaki hizmet ağını 17 ülkede 76 noktaya taşıyan Ziraat Bankası, ayrıca bu ülkede açılan ilk Türk Banka Şubesine sahip olma unvanını kazandı.

Vakıfbank'ın Genel Merkezi İstanbul'a Taşınmaya Başladı

E-posta Yazdır
İstanbul'un dünyanın sayılı finans şehirleri arasında yer alma projesi ilerliyor. Kamu bankaları genel merkezlerini Ankara'dan İstanbul'a taşımaya hazırlanıyor. Levent semtinden bina kiralayan Vakıfbank önümüzdeki ay artık İstanbul merkezli bir banka olacak. İstanbul Finans Merkezi projesinde somut adımlar atılmaya başladı. Merkez Bankası'nın taşınmasının gölgesinde kalan proje için başlangıcı Vakıfbank yapıyor.

Sayfa 11 / 16