ŞİRKET TANITIMLARI

Seyahat Endüstrisinin Genç Yıldızı: Yeşim Köse

E-posta Yazdır
Dünyada en fazla etnik unsurun bir arada yaşadığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat endüstrisine de etnik pazarlar yön veriyor. Nüfusu 30 milyonu geçen Meksikalılar, 5 milyon Rus, 4 milyon Hintli, 2 milyon  Polanyalı, 500 bin Lübnanlı, 500 bin Ermeni, 450 bin Romanyalı, 350 bin civarı Türk, ve diğer etnik unsurlar seyahat endüstrisinin en önemli pazarlarından. Pasaportu olan Amerikalı sayısının Dışişleri Bakanlığı Ocak 2011 verilerine göre 114.4 milyon kişi. 307 milyon nüfuslu ülkede yaklaşık nüfusun yüzde 37’sinin pasaportu bulunuyor, ya da bir başka deyişle Amerikalıların 3’te 2’si Kanada’ya bile uçmuyor. Pasaport sahibi Amerikalıları veya ülkede yaşayan göçmenleri farklı ülkelere taşımada kıyasıya bir rekabet söz konusu. Pazarın ilk dort  öncüsünden biri de Downtown Travel.

THY, Manchester United ve Barcelona'yı DC'ye Uçurdu

E-posta Yazdır
Futbolda dünyanın iki dev kulübü Barcelona ile Manchester United, ABD'nin başkenti Washington'da Türk Hava Yolları'nın (THY) sponsor olduğu maçta karşılaştı.İngiliz temsilcisi ManU, FedEx Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi 22. dakikada Nani ile 76'da Michael Owen'ın attığı gollerle 2-1 kazandı ve bir anlamda Şampiyonlar Ligi finalinin rövanşını aldı. Müsabakada İspanyol ekibi Barca'nın tek golü 70. dakikada Thiago'dan geldi.

Karsan İhaleyi Kaybetti Ama New York Taksileri Gölcük'ten Geliyor

E-posta Yazdır
Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford Transit Connect'in New York'un taksisi olarak seçildiğini, ilk etapta bu araçlardan ABD'ye 200 tane gönderileceğini ve sevkıyatın başladığını söyledi. Araçların taksi şirketlerine pazarlama usulü ile satılacağını kaydeden Otay, 13 bin taksinin olduğu New York'a ne kadar aracın ihraç edileceği hakkında bir sayı veremediklerini ifade etti.

Türk Baklavacı Güllüoğlu'ndan Yunanlı Müşterisine Yardım Eli

E-posta Yazdır
ABD'nin ekonomi çevrelerinin gazetesi Wall Street Journal (WSJ), Türk baklavacı ve şekerleme üreticisi iş adamı Nadir Güllü'nün para sıkıntısına düşen Yunanlı müşterisine “yardım elini uzattığını” yazdı. WSJ'nin “Türk Baklavacısı Yunanlı Müşterisine Yardım Eli Uzattı” başlığıyla internette çıkan haberinde, Türkler ve Yunanlılar'ın asırlardır en iyi baklavayı kimin yaptığına dair birbirleriyle atıştıkları, ama son 10 yıldır Türkiye'nin tanınmış baklava üreticisi, Karaköy Güllüoğlu'nun sahibi Nadir Güllü'nün Atina'da 5 dükkanı olan “Baklavas Epe” adlı Yunanlı firmaya ayda yaklaşık 2 ton baklava ve diğer Türk tatlılarından gönderdiği belirtildi.

Türk Telekom Ev/Ofis Güvenlik Sistemleri

E-posta Yazdır
Türk Telekom, Ev Gibisi Yok konsepti çerçevesinde sunduğu katma değerli hizmetlerden biri olan “Ev/Ofis Güvenlik Sistemleri” kampanyasının süresini bir yıl daha uzattı.
Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom-Tepe Güvenlik işbirliği ile ev ve işyerlerinde uyumlu alarm cihazı bulunan Türk Telekom müşterilerine, Ev/Ofis Güvenlik Hizmetinin, önümüzdeki 12 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda 19.90 TL’den sunulacağını belirtti.

Sayfa 7 / 16