DÜNYA

Kaddafi'nin Son Anları

E-posta Yazdır
video
Muammer Kaddafi'nin son anlarını içeren bir video internette yayınlanmaya başladı. Videoda Kaddafi'nin canlı olarak ele geçirildiği ancak başından yaralı olduğu görülüyor. Başından yaralı olduğu görülen Kaddafi'ye kalabalık içinden zaman zaman vurmaya çalışanlar olurken, silahlar da aralıklarla ateşleniyor. Libya'da Ulusal Geçiş Konseyi'nin (UGK) Yürütme Kurulu Başkanı Mahmud Cibril, devrik lider Muammer Kaddafi'nin UGK askerleri ile kendisine bağlı birlikler arasındaki çapraz ateşte başından vurularak öldüğünü açıklamıştı.

Kaddafi Bilinmeyen Bir Yere Gömülüyor

E-posta Yazdır
Kaddafi bugün bilinmeyen bir yere gömülecek. Libya'da dün Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) güçlerince öldürülen devrik lider Muammer Kaddafi'nin bugün bilinmeyen bir yere gömülüceği bildirildi. UGK yetkilileri, Muammer Kaddafi'nin cesedinin bugün hızla ve gizli olarak bilinmeyen bir yere defnedileceğini bildirirken, UGK Başbakanı Mahmud Cibril yaptığı açıklamada, "yeni ve birleşik bir Libya'yı başlatmanın zamanı. Tek halk, tek gelecek" diye konuştu.

Mübarek'in İki Oğlunun İsviçre Bankalarındaki Serveti Ne Kadar?

E-posta Yazdır
Adalet Bakanlığı yetkilisi Hüsnü Mübarek'in iki oğlunun İsviçre bankalarında 340 milyon doları olduğunu iddia etti. Mısır Adalet Bakanlığının üst düzey bir yetkilisi, devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in iki oğlunun İsviçre bankalarındaki hesaplarında 340 milyon dolar olduğunu iddia etti. Asım El Gohari adlı yetkili, İsviçreli yetkililerin Mübarek'in oğullarından Alaa'nın eski rejim yöneticileriyle kara para aklama işlerine karışıp karışmadığını da araştırdığını söyledi.

G-20 Toplantısı Paris'te Başlıyor

E-posta Yazdır
G-20 MALİYE BAKANLARI VE MERKEZ BANKALARI BAŞKANLARI TOPLANTISI BUGÜN PARİS'TE BAŞLIYOR

 

G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankaları

 

Başkanları, küresel resesyon riski korkularını körükleyen Avrupa borç krizine çözüm seçenekleri değerlendirmek üzere bugün Paris'te toplanıyor. Fransa Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamada, ''Toplantının, Avro Bölgesi'nin istikrarını sağlayacak

Peres'ten Türkiye'ye Şalit Övgüsü

E-posta Yazdır
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, 5 yıldır Hamas'ın elinde bulunan er Gilad Şalit'in serbest bırakılması için Türkiye'nin gösterdiği çabaları övdü. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bu konuda izlediği tutumun kendisi için büyük sürpriz olduğunu söyleyen Peres, "Her şeyi bir yana bıraktılar. İnsanî boyutu, siyasî boyuttan önde tuttular." dedi. İsrail Cumhurbaşkanı, bu aşamaya nasıl gelindiği konusunda kendisine iletilen bilgileri aktarırken, Erdoğan'ın, istihbarat servislerine verdiği birlikte çalışma talimatının önemine işaret etti.

Sayfa 15 / 35