Rahmi Koç Miami'de Otel, Evden Sonra Tersane Aldı

Pazar, 15 Aralık 2013 21:35 Facebook'ta Paylaş

İşadamı Rahmi Koç, son iki yılda Miami'deki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce aynı şehirde bir Surf Club'u ve malikane alan Koç, Miami'de yat tamiri ve bakımının yapıldığı Merrill Stevens tersanesini satın aldı. Miami nehri kıyısında bulunan tersanede Johnny Depp, Nicholas Cage ve Ivana Trump gibi ünlü isimlerin yatları tamir ediliyor. 75 metreye kadar uzunluktaki yatların tamir ve bakımının yapıldığı tesisin satış fiyatı açıklanmadı. Fakat şirketin küçük ortağı Spencer Boat Company, gayrimenkul kısmının 7.7 milyon dolara alındığını açıkladı. Daha önce birkaç kez el değiştiren tersanenin Koç ve Amerikalı ortaklarına satışı Kasım ayının son günlerinde tamamlandı. Koç’un tersanede bir değişiklik yapmayı düşünmediği ve tesisin işletmesinin şu anki işletmeci John Spencer tarafından devam ettirileceği belirtildi.

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Miami Beach'in en gözde caddelerinden Pine Tree Drive'de 6 odalı 1929 yılı yapımı 2011'de satın almıştı. Zaman zaman tatillerini Miami'de geçiren Koç, ev için 3 milyon 62 bin dolar ödemişti.

Koç grubu, 2012 yılında da bir yatırımcı grubuyla beraber, Miami’deki ünlü Surf Club’a (Sörf Kulübü) ortak olmuştu. Grup, Miami plajının en gözde tarihi otellerinden olan Surf Club’ı 116 milyon dolara satın almıştı.

Koç'un Miami'deki yatırımlarının toplamı tersaneyle birlikte 125 milyon doları geçti.