Facebook'taki Yorumlara Fransız Kalmayın.. XIHA'yı deneyin

Salı, 17 Ağustos 2010 16:16 Facebook'ta Paylaş
Eğer Facebook yada Twitter hesabınızda farklı dillerde konuşan arkadaşlarınızın sayısı günden güne artıyorsa, onların statü güncellemelerini anlamak zamanla zorlaşacaktır. Twitter'da takip ettiğiniz insanların veya Facebook'taki arkadaşlarınızın yorumlarını; İngilizce'den, Rusça'dan ve nicelerinden Türkçe'ye çevirmek gerçekten çok zahmetli. Çünkü onların tam olarak ne ima ettiklerini anlayabilmek için kullandıkları dillerin yapısını bilmek gerekiyor. Grammeri nasil, bir kelimenin birden çok anlamı var mı varsa onlar neler?

İşte bu noktada devreye yepyeni versiyonuyla bir sosyal iletişim ağı servisi olan XIHA giriyor. XIHA farklı dillerde konuşsalar dahi insanların kolaylıkla iletişim kurabilmeleri için statü güncellemelerini anında istenilen dile çeviriyor.

Son güncellemeleriyle beraber artık XIHA platformuna Facebook ve Twitter hesaplarınızla bağlanabilirsiniz. Ve sadece tek tıklamayla arkadaşlarınızın statü güncellemelerini ve yorumlarını istediğiniz dile çevirebilirsiniz. XIHA'daki yeni butonlar ve Google Translate API müsadesiyle 55 farklı dilde çeviri yapılmakta.

XIHA geliştiridiği bu özelliğin, kendi ülkesi dışında yaşayan veya seyahat eden ve farklı kültürlerden insanlarla tanışmak isteyen kullanıcılara iyi bir yardımcı olacağı söylüyor. Bazı can sıkan dil kısıtlamalarına rağmen XIHAlife.com denenmeye değer.